Przejdź do treści
Książka "Historia tysiąca lęków" (fot. historiaskoku.pl)
Źródło artykułu

Książka "Historia tysiąca lęków"

Na początku stycznia, na rynku wydawniczym, pojawił się kolejny nakład książki pt. "Historia tysiąca lęków" autorstwa Tomasza Kozłowskiego.

Tytuł nie kłamie – to książka o lękach. O tysiącu przeróżnych lęków, wypełzających nie wiadomo skąd. O lękach społecznych, o niczym nieuzasadnionych potrzebach spełniania cudzych oczekiwań, o rozrastających się w naszych głowach katastroficznych obrazach przyszłości.

To także ekstremalny zapis nieustannego przełamywania własnych ograniczeń i trudów w trakcie wychodzenia z tzw. strefy komfortu, prowadzącego ostatecznie do ustanowienia nieoficjalnego rekordu świata oraz dwóch oficjalnych rekordów Europy w skoku formacji spadochronowej z balonu na ogrzane powietrze.

Tomasz Kozłowski – psycholog i doświadczony skoczek spadochronowy – w książce "Historia tysiąca lęków" w dość zabawny, a czasami wzruszający sposób pokazuje siłę drobnostek, które przybierając monstrualne rozmiary zaczynają mieć niemal nieograniczony wpływ na procesy podejmowania przez nas ważnych życiowych decyzji.

Generał Mirosław Hermaszewski o książce:
"Trudno uwierzyć, że w skromnej postaci pana Tomasza tkwi tak wielki życiowy potencjał. Jego młodzieńcze marzenia nie odbiegały od przeciętnych. Te odważniejsze skrywały się za horyzontem nieosiągalności. Jego wewnętrzna siła  i chęć pokonywania trudnych wyzwań, pozwoliły mu spróbować pokonać niemożliwe. Dysponując niespożytą wewnętrzną siłą, nabytą rzetelną i wszechstronną wiedzą, nie bez obaw spróbował zajrzeć za ten tajemniczy horyzont. Udowodnił, że jest to możliwe. Przed tym musiał pokonać samego siebie. On tego dokonał. Jak to osiągnął, jakim kosztem, przeczytajcie "Historię Tysiąca Lęków". Ja coś o tym wiem z autopsji."


Przeczytaj również:
Człowiek nie jest w stanie realnie wyobrazić sobie tego, co spotka go w powietrzu
W skokach zespołowych plan B musi być zawsze

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony