Przejdź do treści
XXII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. Michał Romanowski, Facebook)2
Źródło artykułu

Krosno gospodarzem Balonowych Mistrzostw Polski

Majówka w Krośnie po raz kolejny powita kolorowe balony na ogrzane powietrze! Nad miastem pojawią się najlepsi z najlepszych, bo tym razem to właśnie w Krośnie piloci zawalczą o tytuł Mistrza Polski. Spodziewajcie się wyjątkowej rywalizacji i jak zawsze niezapomnianych widoków!

Komisja Balonowa Aeroklubu Polskiego przyznała organizację 40. Balonowych Mistrzostw Polski Miastu Szkła! Zawody odbędą się 1-5 maja w Krośnie. Centrum zawodów tradycyjnie będzie znajdować się w Hali MOSiR przy ul. Bursaki 29a.

„Bardzo się cieszymy, że po 8 latach Balonowe Mistrzostwa Polski wracają do Krosna. To dla nas wyjątkowy rok i dziękujemy za zaufanie Komisji Balonowej Aeroklubu Polskiego, która przyznała nam organizację tegorocznych, najwyższych rangą zawodów balonowych w naszym kraju” – mówi Jakub Mika z Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, która jest głównym organizatorem imprezy.

Tegoroczne zawody ze względu na swoją rangę będą wyjątkowe. W ciągu kilku dni zarejestrowało się już 12 pilotów – m.in. Kacper Borkowski z Aeroklubu Nowy Targ (12 lokata w ubiegłym roku), Przemysław Mościcki z Leszczyńskiego Klubu Balonowego, Witold Filus (Grudziądzki Klub Balonowy), Tomasz Filus (Skywalkers Balloon Club), Kacper Pudło (Mościcki Klub Balonowy). Są również zgłoszenia zza granicy – Litwini – Arnas Šostakas, Martynas Lycius oraz Vytautas Junevičius; z Łotwy Ieva Šķēle. Organizatorzy czekają na kolejne zgłoszenia!

Podczas majówki w Krośnie spoglądajcie do góry, róbcie zdjęcia i oznaczajcie nas w mediach społecznościowych!


Przeczytaj również:
Zaproszenie na XXIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2024

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony