Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zaproszenie na XXIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2024

Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Prezydent Miasta Krosna oraz Areoklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza zapraszają na XXIV Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie oraz XL Balonowe Mistrzostwa Polski odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski w dniach 1 – 5 maja 2024 r.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejestracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się pod tym linkiem: https://form.jotform.com/240381713163349

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23.04.2024 r.

Wpisowe do 15 kwietnia wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 800 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 1000 zł, dodatkowa osoba: 250 zł.

Wpisowe po 23 kwietnia wynosi:
•  pilot + 2 osoby załogi – opłata: 900 zł,
•  pilot + 3 osoby załogi – opłata: 1100 zł, dodatkowa osoba: 300 zł.

Wpisowe obejmuje: wyżywienie (przedśniadanie, śniadanie, obiadokolację) dla 3 lub 4 osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, obsługę meteo, poczęstunek na otwarcie i zakończenie zawodów.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XXIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło 28 załóg z całej Polski, z Węgier, Litwy i Łotwy. Rozegrano 11 konkurencji, po których zawody wygrał białostoczanin Denis Dawidziuk. W jedenastu konkurencjach uzyskał 10431 punktów pokonując Tomasza Filusa (Wrocławski Klub Sportów Balonowych, 10015 pkt.) i Mateusza Rękasa (Mościcki Klub Balonowy, 9235 pkt.). Ciekawe, kto stanie na podium w tym roku?


Przeczytaj również:
Denis Dawidziuk zwycięża drugi raz z rzędu w Krośnie podczas Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony