Przejdź do treści

Krnąbrni pasażerowie na wrocławskim lotnisku

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach wyprowadzili niesfornych pasażerów z pokładów samolotów.

W piątek 24 marca służba dyżurna Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymała informację o podróżnym, który na pokładzie samolotu odlatującego na Cypr nie stosował się do poleceń kapitana statku powietrznego oraz załogi, przez co stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Zaraz po zgłoszeniu na pokład samolotu weszli funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 33-letni obywatel Polski na widok funkcjonariuszy SG uspokoił się i w ich asyście opuścił pokład samolotu. Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG Polak przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego i niepotrzebnie wdał się w dyskusję z personelem pokładowym. Za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

Natomiast w poniedziałek 27 marca także funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację, że na pokładzie samolotu przylatującego z Palermo znajduje się obywatel Polski niestosujący się do poleceń załogi i łamiący zakaz palenia papierosów elektronicznych, przez co stwarzający zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze SG z Zespołu Interwencji Specjalnych, w asyście których podróżny opuścił pokład samolotu. Funkcjonariusze wobec nerwowego pasażera wykorzystali środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. Po doprowadzeniu do pomieszczeń służbowych SG Polak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony