Kolejni prelegenci lotniczej części Podkarpackie Virtual Expo 2020

Dr hab. inż. Włodzimierz Adamski na Podkarpackie Virtual Expo 2020 (fot. virtualexpo.podkarpackie.pl)

Jak już wcześniej informowaliśmy, w dniu 7 października 2020 r. odbędzie się cykl wydarzeń poświęconych inteligentnej specjalizacji regionu jaką jest lotnictwo, organizowanych w ramach Podkarpackie Virtual Expo 2020.

Podkarpackie Virtual Expo 2020 to wydarzenie hybrydowe, łączące spotkania on-line w ramach wirtualnych targów oraz tradycyjny event w postaci wydarzeń towarzyszących – transmitowanych na żywo. Do bezpłatnego udział w wirtualnych targach zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy pochodzący z województwa podkarpackiego, jak również z całej Polski związani z lotnictwem, motoryzacją, informacją i telekomunikacją oraz pracą i jakością życia, w tym szczególnie turystyką.

Organizatorzy zaprezentowali kolejnych prelegentów i ekspertów częci lotniczej, z którymi będziemożna porozmawiać już 7 października.

Jednym z ekspertów podczas Podkarpackie Virtual Expo 2020 będzie dr hab. inż. Włodzimierz Adamski – znany specjalista i autorytet w dziedzinie technik projektowania i wytwarzania wspomaganych komputerem działającym w międzynarodowym przemyśle lotniczym od ponad 40 lat. Od roku 1977 do chwili obecnej zajmował wiele kluczowych stanowisk kierowniczych w przemyśle lotniczym – pełni funkcje Eksperta w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jest autorem wielu unikalnych urządzeń technicznych pracujących w kraju i za granicą. Niektóre ciekawsze i nowatorskie rozwiązania zostały opatentowane. Posiada na swoim koncie ponad 90 prac naukowych opublikowanych w kraju i za granicą. Jest postacią bardzo dobrze znaną w swojej branży w środowisku zawodowym oraz naukowym.

Prelegentką podczas tego wydarzenia w dniu 7 października będzie Katarzyna Hadała znana ze swojego bloga Lotnicze podkarpackie, która opowie o swojej działalności internetowej. W 2016 roku założyła na Facebooku stronę pn. Lotnicze podkarpackie. Przyjęła, że to będzie eksperyment – z wykształcenia, praktyki i zamiłowania jest dziennikarką. Chciała inspirować, zaciekawić ogół społeczeństwa obecnością lotnictwa w podkarpackim. Jak twierdzi, porwała się na popularyzację niszowej dziedziny i w dodatku ograniczonej do województwa. Z czasem całą swoją uwagę skoncentrowała na tutejszej awiacji. Odkrywała, że historia tej branży na tym terenie jest ciekawa nawet dla laika, ale nie jest skutecznie eksploatowana lecz przeważnie gdzieś schowana: w klubach seniorów lotnictwa, w kronikach aeroklubów, w ludziach, a karkołomne informacje o współczesnym lotnictwie jedynie przemykają się gdzieś w mediach. Uznała, że to wszystko należy wydobyć, zgromadzić w jednym miejscu i pokazać ogółowi – przystępnie, czytelnie i przede wszystkim on-line. Potem założyła stronę internetową lotniczepodkarpackie.pl oraz pozostałe media społecznościowe bloga. Dziś Lotnicze podkarpackie to oryginalny produkt, efektywne źródło wiedzy i promocji lotnictwa.

Kolejnym gościem będzie Grzegorz Łobodziński, który swoją działalność rozpoczął od budowy bezzałogowych systemów latających. Jego autorskie rozwiązanie zostało z powodzeniem wdrożone do działań Służb Mundurowych. Jest właścicielem Fotoacc Warsztat produktowy, ale również Prezesem Centrum Usług Dronowych.

Grzegorz aktualnie realizuje wiele projektów, m.in. bezzałogowy robot jeżdżący do pobierania próbek skażonej gleby, wytwarzanie oprogramowania do analizy danych z kamer multispektralnych, wytwarzanie innowacyjnych łączników do rur o przekroju eliptycznym czy opracowanie innowacyjnego wózka dla górskich służb ratowniczych o znacząco poprawionych właściwościach użytkowych i funkcjonalnych.

Co jeszcze planuje i jaką przyszłość widzi dla dronów? Opowie o tym podczas Podkarpackie Virtual Expo.


Jednym z gości, z którym będzie można porozmawiać w czasie drugiego dnia Podkarpackie Virtual Expo 2020 w dniu 7 października będzie Damian Śmigielski – od dziecka zakochany w lotnictwie. W wieku 16 lat zaczyna swoją przygodę z poważną mechaniką. Przez kilka lat producent i prowadzący programów dla TVN Turbo. Mechanik lotniczy B1, B2. Miłośnik modelarstwa, majsterkowania, kolarstwa i narciarstwa.

Damian przez kilka lat współpracował z wiodącymi markami olejowymi. Miłośnik bezpiecznej jazdy i jazdy defensywnej. W wolnych chwilach szkoli z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wydarzenie rozpocznie sie o godzinie 10:00 od prezentacji materiału video o Cellfast Flying Team, a następnie panelu dyskusyjnego z udziałem tej formacji samolotowej.

W panelach dyskusyjnych wezmą te udział ekspert z branży IT Łukasz Bis, Mateusz Ossowski specjalizujący się w branży SaaS oraz Weronika Ślusarczyk – programistka gier.

Więcej informacji na profilu Podkarpackie Virtual Expo.


Przeczytaj również:
O lotnictwie podczas Podkarpackie Virtual Expo 2020

Źródło: virtualexpo.podkarpackie.pl
comments powered by Disqus