Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kolejne opóźnienia w przygotowaniach do budowy nowego pasa startowego w Balicach

Budowa nowego pasa startowego na lotnisku w Balicach szybko się nie rozpocznie. Raport o oddziaływaniu na środowisko przez ważną dla portu lotniczego inwestycję musi zostać uzupełniony. Tak zdecydowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Kielcach. Postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej, a więc i zatwierdzenia lokalizacji nowego pasa startowego, zostało wydłużone do września tego roku.

Budowa nowego pasa startowego w Balicach, a właściwie brak tej inwestycji, to największa porażka obecnych władz Krakow Airport. Decyzje o konieczności wybudowania nowej drogi startów i lądowań dla samolotów podjął jeszcze poprzedni zarząd spółki zarządzającej lotniskiem w Balicach, a więc prezes Jan Pamuła. 

Działania obecnego zarządu z prezesem Radosławem Włoszkiem prowadzone przez osiem lat, okazały się kompletnie nieskuteczne. Przygotowania do budowy utknęły w martwym punkcie – wciąż nie jest przesądzona lokalizacja nowego pasa startowego i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy do tego dojdzie.

Czytaj całość artykułu na stronie www.ikc.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony