Przejdź do treści
Miejsce katastrofy samolotu na lotnisku Zielona Góra-Przylep (fot. NewsLubuski.pl)
Źródło artykułu

Katastrofa samolotu na lotnisku Zielona Góra-Przylep

Jak poinformował portal TVP.INFO, 9 maja w Zielonej Górze na terenie lotniska w Przylepie podczas próby lądowania rozbił się prywatny samolot Tecnam P2002 Astore (znaki rejestracyjne I-C326). Statek powietrzny po uderzeniu w ziemię stanął w ogniu. Nie żyje pilot.

Do tego zdarzenia doszło przed południem na terenie lotniska Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku po godzinie 11:15. Na miejsce szybko dotarli strażacy, łącznie sześć zastępów. Płonący samolot został ugaszony.

Podczas próby lądowania na płycie lotniska rozbił się prywatny samolot. Nie żyje pilot – przekazał portalowi tvp.info rzecznik prasowy lubuskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. kpt. Dariusz Szymura.

Samolotem miała podróżować jedna osoba.

W wypadku na lotnisku w zielonogórskim Przylepie zginął 71-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna leciał swoim ultralekkim samolotem. – poinformowała podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Na miejscu czynności prowadzi policja i prokuratura. Wypadek będzie badała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Według naocznych świadków samolot wystartował z lotniska w Przylepie. Krótko po starcie pilot miał zgłaszać kontrolerom problemy techniczne. Kiedy zawrócił, doszło do wypadku.

Więcej zdjęć z miejsca wypadku na stronie www.newslubuski.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony