Przejdź do treści
Źródło artykułu

Just Culture – materiały promocyjne ULC

Bardzo ważnym elementem podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym jest zgłaszanie zdarzeń lotniczych. W związku z tym w najnowszych materiałach promujących kulturę sprawiedliwego traktowania (Just Culture) Urząd Lotnictwa Cywilnego opisuje główne kategorie zdarzeń podlegających raportowaniu oraz przypominamy, że prawo chroni osoby zgłaszające zdarzenie.

Pracowników lotnisk, kontrolerów ruchu lotniczego, informatorów służby informacji powietrznej, personel obsługi naziemnej, obsługi technicznej statków powietrznych oraz pilotów Urząd zachęca do zapoznania się z ulotkami. LINK DO ULOTEK

Kultura sprawiedliwego traktowania to niezbędny element skutecznego systemu zgłaszania zdarzeń. Ważnym etapem w procesie jej wdrażania jest deklaracja w sprawie kultury bezpieczeństwa. Podpisanie deklaracji , jest wyrazem troski o bezpieczeństwo, który powinien zaczynać się od kierownictwa. Sygnatariusze Deklaracji – osoby stojące na czele organizacji – zobowiązują się wdrażać kulturę sprawiedliwego traktowania oraz propagować poprawę bezpieczeństwa transportu lotniczego.

Deklarację mogą podpisać wszystkie organizacje działające w sektorze lotniczym – niezależnie od wielkości i rodzaju świadczonych usług. ULC serdecznie zachęca do zgłaszania gotowości dołączenia do grona sygnatariuszy pod numerem telefonu +48 22 520 75 22 albo mailowo: lbb@ulc.gov.pl.

Jednocześnie ULC przypomina, że wszelkie zgłoszenia naruszenia zasady Just Culture można wysyłać bezpośrednio na nowy adres e-mail: justculture@ulc.gov.pl


Przeczytaj również:
Just Culture – nowy adres do zgłaszania naruszeń

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony