IX Konferencja Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych w Bytomiu

IX Konferencja Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych w Bytomiu (fot. bytom.pl)

Szkoły techniczne idą z duchem czasu, oferując młodym kierunki kształcenia dostosowane do potrzeb rynku pracy. Jedną z nich jest bytomski „Elektronik”, który postawił na zawody związane z lotnictwem. Między innymi tej branży poświęcona zostanie IX Konferencja Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych, która potrwa w Bytomiu od 27 lutego do 1 marca.

W programie kilkudniowej konferencji uczestnicy omówią m.in. sprawy dotyczące podstaw programowych oraz programów nauczania dla zawodów branży lotniczej. Nie zabraknie też zwiedzania hangarów firmy LS Technics na lotnisku w Pyrzowicach. Ciekawym punktem konferencji będzie prezentacja „Schodów do kariery”, które już 27 lutego staną na bytomskim Rynku.

Za pomocą specjalnych gogli, które generują trójwymiarowy obraz przestrzeni w technice Virtual Reality 360, chętni będą mogli zobaczyć jak wygląda praca na lotnisku związana z obsługą naziemną samolotów, pasażerów, bagaży oraz przesyłek lotniczych – mówi Beata Kołodziejczyk, dyrektorka Technikum nr 4. Multimedialne „Schody do kariery” będą dostępne na Rynku od środy, 27 lutego do piątku, 1 marca.

Stowarzyszenie Technicznych Szkół Lotniczych, do którego należy Technikum nr 4, zrzesza szkoły z całego kraju, w których prowadzone jest kształcenie w zawodach technik mechanik lotniczy i technik awionik. W konferencji wezmą udział przedstawiciele placówek członkowskich stowarzyszenia – dyrektorzy i nauczyciele szkół kształcących w zawodach „lotniczych” z całego kraju, m.in. Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Poznania, Bydgoszczy i Dęblina. Do Bytomia przyjadą także przedstawiciele firm lotniczych, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiego Stowarzyszenia Motoszybowcowego oraz kadra naukowa z Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Śląskiej.

Imprezie towarzyszyć będzie VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Lotniczej "Latająca Miotła Baby Jagi", w którym weźmie udział 17 trzyosobowych drużyn uczniów kształcących się w zawodach lotniczych.

Przypomnijmy, że bytomska szkoła kształci w zawodach technik awionik, technik lotniskowych służb operacyjnych, technik eksploatacji portów i terminali. – Co ważne, uczniowie kształcący się w tym zawodzie oprócz miesięcznej praktyki w hangarze na lotnisku w Pyrzowicach, mają tam także cotygodniowe zajęcia z przedmiotów zawodowych – mówi Beata Kołodziejczyk.

Warto dodać, że od marca uczniowie kształcący się w zawodzie technik lotniskowych służb operacyjnych będą mieli cotygodniowe zajęcia na lotnisku w Pyrzowicach w firmie LS Airport Services. Dzięki temu, będą mogli zobaczyć na czym polega praca na stanowiskach związanych z obsługą naziemną samolotów.

Szczegółowy program IX Konferencja Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych

Źródło: UM Bytom
comments powered by Disqus