IV Międzyuczelniane MP w Paralotniarstwie

Wirtualna Polska

Grupa zaprzyjaźnionych, latających studentów zrzeszona jest w Sekcjach Paralotniowych Klubu Uczelnianego AZS przy gdańskich uczelniach. Sekcja działająca przy Politechnice Gdańskiej działa od 2006 roku, Uniwersytet Gdański rozpoczął swoją przygodę z lataniem rok później.

Obie sekcje starają się robić dużo poza lataniem, co ma na celu między innymi promocję tego pięknego sportu. Piloci sekcji obyli już pokazy w Dzień Sportu podczas trójmiejskich Juwenaliów. W zeszłym roku wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na gdyńskiej Plaży Miejskiej. Ich “latającym dorobkiem” dzielili się na stworzonej przez nich samych Wystawie Fotografii Paralotniowych w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Zimą odbywają się szkolenia teoretyczne na wyjeździe integracyjnym w nadmorskiej Rewie.

Sekcja Paralotniowa Politechniki Gdańskiej ma już za sobą organizację II Międzyuczelnianych Mistrzostw Polski w Paralotniarstwie w Borsku w 2007 roku, co jest największym - jak dotąd - jej osiągnięciem (oprócz oczywiście, drugiego już z rzędu, srebrnego medalu drużynowego i wysokich lokat indywidualnych).

W 2009 roku Sekcje Paralotniowe Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego postanowiły połączyć siły w organizacji kolejnych, studenckich zawodów paralotniowych. Będzie to już czwarta edycja tego typu rozgrywek - pod nazwą: IV Międzyuczelniane Mistrzostwa Polski w Paralotniarstwie w Borsku koło Kościerzyny ( 2-4.10.2009r ).

Organizatorzy liczą, że dzięki udziałowi sponsorów uda się przyciągnąć najlepszych, latających studentów Polski. Niewątpliwie, dzięki nim poziom zmagań będzie wysoki, a zawody będą wtedy jeszcze bardziej widowiskowe i atrakcyjne oraz dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń.

Do udziału zgłosiło się już kilka uczelni z całej Polski oraz Mistrzowie z poprzednich edycji: Tomek Chodyra i Małgorzata Sulkowska.


Podzczas zawodów ma być dużo latania, lądowania do celu, zobaczymy także kto dłużej potrafi utrzymać się w powietrzu, a gdy warunki nie będą odpowiednie do latania, odbędąsię wyścigi z paralotnią nad głową lub wyłoniona zostanie drużyna z najlepszą wiedzą teoretyczną o paralotniarstwie, meteorologii i aerodynamice.

Termin mistrzostw to początek października, zatem wieczorem uczestnicy rozpalą ogromne ognisko i przy jego płomieniach będą dzielić się niestworzonymi opowieściami z przestworzy.

Całość artykułu na stronie wp.pl

Źródło: wp.pl
comments powered by Disqus