Przejdź do treści
IV Fiesta Balonowa "Dolina Narwi" - Białystok/Turośń Kościelna (fot. Białostocki Klub Balonowy)
Źródło artykułu

IV Fiesta Balonowa "Dolina Narwi" – Białystok/Turośń Kościelna

Ogromne balony uniosą się nad Białymstokiem i Turośnią Kościelną. Już za niecały miesiąc rozpocznie się czwarta edycja Fiesty Balonowej, która odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego. Balonowe święto potrwa trzy dni.

Stowarzyszenie Białostocki Klub Balonowy wraz z Gminą Turośń Kościelna zapraszają na wydarzenie IV Fiesta Balonowa "Dolina Narwi", która odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia 2022 r. w Białymstoku i Turośni Kościelnej.

W tym roku starty balonów odbędą się w dwóch miejscach. Balon przemieszcza się z wiatrem, dlatego pogoda jest najważniejsza. Planowane jest (jak pogoda dopisze) 5 lotów, 3 starty z terenów miasta Białystok oraz 2 loty popołudniowe tj. 13 i 14 sierpnia (sobota i niedziela) z Turośni Kościelnej z widokami doliny Narwi. Planowane sa starty balonów w godzinach porannych (6:00 – 7:00) oraz popołudniowe (18:00 – 20:00).

Jak mówią sami piloci, latanie balonem jest jak pływanie w powietrzu. To ich sposób na oderwanie się od codzienności. A świat widziany przez nich z góry wygląda zupełnie inaczej, nabiera innych kolorów i barw.

Najbardziej spektakularnym punktem Fiesty Balonowej są jednoczesne starty balonów. Organizatorzy przewidują, że w czwartej edycji imprezy weźmie udział 15 balonów (w III Fieście brało udział 15 balonów). Planowane jest rozgrywanie konkurencji zawodniczych w każdym locie. W zależności od warunków pogodowych i kierunków wiatrów godziny i miejsca startów mogą ulegać zmianom, o czym organizatorzy będą informować na profilu wydarzenia.

W sobotę i niedzielę, od godz. 14:00, zaplanowano piknik rodzinny w Turośni Kościelnej. W sobotę ok. 21:00 odbędą się pokazy światło i dźwięk. Z kolei w niedzielę o godz. 15:00 Fieście Balonowej będą towarzyszyły zawody modeli rakiet.

Gwarantowana świetna zabawa dla całych rodzin. Rezerwujcie czas w kalendarzach. Widzimy się już w w dniach 12-14 sierpnia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony