III Targi Lotnictwa Lekkiego coraz bliżej

Targi Lotnictwa Lekkiego (fot. Targi Kielce)

Targi Lotnictwa Lekkiego już w roku ubiegłym podwoiły liczbę wystawców i zwiedzających. Trzecia edycja wystawy zaplanowana w Targach Kielce w dniach 13-14 października to przede wszystkim wielkie osobowości branży lotnictwa lekkiego i kilkadziesiąt znanych marek. Targom Lotnictwa Lekkiego towarzyszy Paragiełda oraz II Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego Model Kit Expo.

Co roku, w październiku, w stolicy województwa świętokrzyskiego spotkają się miłośnicy latania samolotami ultralekkimi, firmy zajmujące się budową i sprzedażą sprzętu dla lotniarzy, motolotniarzy, paralotniarzy i motoparalotniarzy. Podczas dwóch targowych dni w Kielcach zobaczymy nowości takich marek jak: Aeroprakt, APFlying, Flyargo, Boreas Aviation EC EXTREME, Skydream, Aeros i wielu innych. Partnerem merytorycznym Targów Lotnictwa Lekkiego zostały Polskie Linie Lotnicze LOT.

Znakomici goście w Targach Kielce

Ciekawi goście to atut targów w Kielcach, a wśród nich kapitan Jerzy Makula, pilot szybowcowy, specjalizujący się w akrobacji, wielokrotny mistrz świata. Przywiezie on do Kielc jedyny na świecie szybowiec akrobacyjny Solo Fox.

W Targach Kielce o swoich doświadczeniach opowiadać będzie Sebastian Kawa, najbardziej utytuowany pilot szybowcowy w historii, od wielu lat w czołówce światowego rankingu pilotów. Gościem targów będzie również Marcin Szamborski, pilot i instruktor śmigłowcowy, członek Śmigłowcowej Kadry Narodowej. To pierwszy pilot, który na pokładzie śmigłowca Bell 407 obleciał kulę ziemską. Podczas targów w Kielcach będzie można spotkać Dariusza Lewka, konstruktora ultralekkiego motoszybowca  „Gekon”, który będzie jednym z punktów ekspozycji TLL. Na kielecką Paragiełdę wybiera się również Janusz Orłowski „Praszczur”, rekordzista Guinnessa w kategorii najstarszy paralotniarz. Więcej o Lotniczych Spotkaniach z Mistrzami w dniu 14 października TUTAJ.

Ważny partner Targów Lotnictwa Lekkiego

Partnerem merytorycznym 3. edycji Targów Lotnictwa Lekkiego zostały Polskie Linie Lotnicze  LOT.

Żadna inna linia lotnicza nie może pochwalić się tak długą listą mistrzów świata i Europy w sportach lotniczych – z dumą podkreśla Stefan Malczewski, członek zarządu i zaprasza na Targi Lotnictwa Lekkiego do Kielc. – Za sterami Dreamlinerów, Boeingów 737, Dashów zasiadają piloci którzy przygodę z lotnictwem zaczynali od szybownictwa, latania rajdowego, precyzyjnego czy baloniarstwa. To kompetencje zdobyte w lotnictwie lekkim powodują, iż polscy piloci komunikacyjni nie mają sobie równych.


(fot. Targi Kielce)

Wszystkiego o dronach dowiesz się w Kielcach

Rosnąca liczba dronów to jedno z wyzwań dla bezpieczeństwa lotnictwa, dlatego w Targach Kielce zaplanowano na 13 października pierwszą Global Drone Conference. Jej głównym tematem będą „Bezpieczne technologie i prawo dla dronów”. Wśród zagadnień znajdziemy między innymi tematy prawne – dotyczące regulacji przepisów dla dronów i przepisów o naruszaniu prywatności. Mowa będzie o zarządzaniu ruchem w przestrzeni powietrznej dla dronów i zasadach ich lotów. Specjaliści poruszą kwestie kar za naruszanie przestrzeni powietrznej. Osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat budowy bezzałogowców, Poruszony zostanie także temat zastosowania militarnego dronów.

Organizatorom udało się zaprosić do Kielc wielu ekspertów rynku bezzałogowców. W panelach eksperckich udział wezmą między innymi: Joanna Wieczorek (SSW Pragmatic Solutions, LOT Classic) Paweł Korzec (DroneRadar), Stefan Malczewski (Polskie Linie Lotnicze LOT), Jerzy Makula (LOT Crew), Eric Lanquetin (Air France), Paweł Szymański (Urząd Lotnictwa Cywilnego), Maciej Włodarczyk (Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – Zespół ds. Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych), Paweł Zagrajek (Welcom Airport Services), Erwin George (ENGIE), Jarosław Zając (Grupa WB).

Innowacyjne projekty rynku dronów

Jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji będzie wystawa firm związanych z rynkiem dronów w Polsce oraz prezentacje innowacyjnych projektów kół naukowych z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Wśród nich zaprezentują się: Koło Naukowe EUROAVIA Rzeszów (Politechnika Rzeszowska); SAE AeroDesign, Koło Naukowe Awioniki MelAvio (Politechnika Warszawska); Międzywydziałowe Koło Naukowe Bezzałogowych Obiektów Latających "High Flyers" (Politechnika Śląska); Akademicki Klub Lotniczy (Politechnika Wrocławska) oraz Politechnika Świętokrzyska.

Zapraszamy do Targów Kielce 13-14 października!

Źródło: Targi Kielce
comments powered by Disqus