Przejdź do treści
Model F1G (fot. slask.miastodzieci.pl)
Źródło artykułu

II Memoriał Stanisława Kopacza na lotnisku Rudniki

Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych zaprasza modelarzy do udziału w Pucharze Polski Modeli Latających Małych Form i Latających Skrzydeł – II Memoriale Stanisława Kopacza. Zawody odbędą się w dniach 28-29 października 2023 r. na lotnisku Rudniki.

Modelarze rywalizować będą w następujących klasach: F-1A/M, G, H, J, K, Q/M, P-30, S. Warunkiem udziału w zawodach jest posiadanie ważnej na 2023 r. licencji sportowej AP oraz ubezpieczenia NW.

Opłata startowa za udział w dowolnej ilości klas w jednym PP wynosi: dla seniora – 50 zł, dla juniora – 20 zł.

Start w zawodach w danej klasie należy zgłosić do 22 października 2023 r. w formularzy na stronie www.freeflight-krosno.vxm.pl/?p=8593

Dr. inż. Stanisław Kopacz (1942-2022) był członkiem honorowym Aeroklubu Gliwickiego, wybitnym instruktorem modelarstwa lotniczego i wychowawcą młodzieży w Gliwickim Stowarzyszeniu Modelarzy Lotniczych. W dniu 11.07.2022 r. Zarząd GSML podjął uchwałę o organizacji corocznego memoriału Jego imienia dla upamiętnienia ponad 50-letnich zasług w rozwoju modelarstwa a zwłaszcza w rozwoju klasy modeli z napędem F1Q i F1Q/M.

Postanowiono wówczas, że Memoriał będzie organizowany jako zawody zamykające roczny cykl Pucharów Polski Małych Form i Latających Skrzydeł. Ustalono też, że Puchar Przechodni Memoriału będzie wręczany zwycięzcy tych zawodów w klasie F1Q/M i stanie się własnością zawodnika, który zdobędzie go kolejno 3 razy z rzędu lub 5 razy nie kolejno.

Więcej informacji na stronie www.freeflight-krosno.vxm.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony