Hindusi kupią Orliki?

Orlik
Polski samolot Orlik znalazł się wśród faworytów wytypowanych do zakupu przez Indyjskie Siły Powietrzne. Indyjski minister obrony zwrócił się do 12 wybranych producentów samolotów z prośbą o przedstawienie szczegółowych ofert. Indie planują zakupić 75 samolotów treningowych do szkolenia podstawowego - donosi "The Hindu".

Polski samolot szkolno-treningowy, którego pełna nazwa brzmi PZL-130-TC-II Orlik jest przeznaczony do szkolenia podstawowego i zaawansowanego pilotów. Jego produkcją zajmuje się EADS PZL "Warszawa-Okęcie". Orliki produkowane są już od ćwierć wieku.

Konkurenci Orlika

Poza polskim Orlikiem, w kręgu zainteresowania indyjskiego Ministerstwa Obrony znalazły się m.in. Tucano – samolot treningowy brazylijskiej firmy Embraer, PC-7 or PC-/9 - szwajcarskiego producenta samolotów Pilatus Aircraft, T-6 Texan - wyprodukowany przez jednego z największych koncernów zbrojeniowych świata amerykański Raytheon Company, M-311 - włoskiej firmy Finmeccanica, G-120TP - niemieckiego producenta, Grob Aircraft Company oraz KT-1, produkowanego przez Korea Aerospace Industries.

Czytaj całość artykułu na stronie tvn24.
Źródło: tvn24
comments powered by Disqus

Komentarze

A co to za wersja TC-11? Chyba TC-II?

dziękujemy za uwagę - błąd został poprawiony

Teraz Polska!