Przejdź do treści
Polska Zrzutka Obywatelska, Zbroimy Ukrainę - helikoptery dla ukraińskich służb specjalnych (fot. zrzutka.pl)
Źródło artykułu

Helikoptery dla ukraińskich służb specjalnych – "Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę"

Od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę płynie wsparcie z Polski i wielu krajów dla ukraińskich żołnierzy. We wsparciu tym swój udział ma też środowisko lotnicze.

Powołano do życia akcję "Polska Zrzutka Obywatelska: Zbroimy Ukrainę", żeby dać wszystkim możliwość bezpośredniej pomocy ukraińskim obrońcom. Wzmocnijmy razem siły ukraińskiego wojska!

Na pierwszy cel pomocy wybrano śmigłowiec na użytek Głównego Urzędu Wywiadowczego w Ukrainie (GUW). Założyciele akcji chcą kupić trzy sztuki. Sprzęt posłuży do ewakuowania rannych żołnierzy z pola walki. To broń do ratowania. Będą broniły ukraińskich żołnierzy przed śmiercią.

Kupmy je! Potem będą armaty albo coś równie wystrzałowego, ale najpierw śmigłowiec. Będziemy kupować to, co potrzebne, żeby bronić wolnej, demokratycznej Ukrainy, a przede wszystkim życia naszych ukraińskich Sąsiadów! – zachęcają do wsparcia organizatorzy akcji.

Мi-2АМ-1 - baner (fot. zrzutka.pl)

Helikopter Ми-2АМ-1 z wyposażeniem medycznym. To sprawdzona konstrukcja, zmodernizowana i przystosowana do obecnych potrzeb. Niższa cena helikoptera wynika z faktu, że sprzęt produkowany jest w Ukrainie, na specjalnych warunkach. Zlokalizowanie produkcji na terenie Ukrainy oznacza także łatwy i tani sposób serwisowania i dostęp do części zamiennych, a w warunkach wojennych, to jest bardzo ważne! Co więcej, kupując śmigłowiec od ukraińskiej firmy, wspieramy tamtejszy przemysł, który daje zwykłym ludziom zatrudnienie. To ważne, bo wojna uderzyła w ukraińską gospodarkę i pozbawiła wielu ludzi pracy.

Akcje zakupu helikopterów dla ukraińskich służb specjalnych można wesprzeć na stronie www.zrzutka.pl

Koszt zakupu helikoptera to 570 000 $. Organizatorzy akcji zdecydowali, że rozsądnie będzie przeliczyć tę kwotę z niewielką górką ze względu na możliwe zmiany kursu waluty, więc ustawili zrzutkę na 2.700.000 za jedną sztukę. Razem to 8 100 000 zł.

Fundusze, jakie uda się zebrać w ramach zbiórki, zostaną przeznaczone na zakup helikopterów albo części do helikopterów o wartości równej pozyskanej w ten sposób kwocie. Jeżeli pozyskane ze zbiórki środki będą przekraczały 8 mln. 100 tys. zł – nadwyżka zostanie przeznaczona na zakup dodatkowych części zamiennych.

Posłuchajcie dowódcy jednostki śmigłowców, dla której mają zostać zakupione helikoptery. Wyjaśnia, dlaczego ten helikopter, jak ten sprzęt będzie służył i dlaczego jest w dobrej cenie. Igor Sadovenko!

Ekspert ze Sztabu Honorowego też odniósł się do pomysłu zakupu helikopterów. Mówi o swoim doświadczeniu. To generał dywizji Wojska Polskiego, Roman Polko. Posłuchajcie!

Poniżej Jan Piekło mówi dlaczego warto interesować się Polską Zrzutką Obywatelską. To były ambasador RP w Ukrainie, więc cieszymy się, że jest z nami!

Zbiórka organizowana jest przez osoby od dłuższego czasu zaangażowane w pomoc Ukrainie. Zbiórka skierowana jest głównie do Polaków, ale organizatorzy akcji chcą też zaapelować o wsparcie do darczyńców z zagranicy, dlatego też strona internetowa przygotowana, pod adresem: zbroimyukraine.pl, będzie opublikowana w wielu wersjach językowych.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony