Przejdź do treści
Teren pod lądowisko w Nakle, fot. naklo24
Źródło artykułu

Gmina szuka pieniędzy. Parking z lądowiskiem za prawie 3 mln zł?

Jeden z planów rozwoju Nakła dotyczy budowy parkingu wraz z lądowiskiem dla helikopterów. W czasie ostatniej zmiany w budżecie gminy przeznaczono pewną sumę pieniędzy na realizację tego zadania.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku została zrealizowana procedura zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu gminnego przy ul. Poznańskiej w Nakle. W tym miejscu ma powstać parking z lądowiskiem dla helikopterów. W czasie sesji Rady Miejskiej w Nakle w sierpniu, w ramach zmiany uchwały dotyczącej tegorocznego budżetu, zostało wpisane zadanie pod nazwą: "Budowa węzła przesiadkowego w ramach usprawnienia systemu transportowego w gminie Nakło nad Notecią".

Jak się dowiedzieliśmy, pod tą zagadkową nazwą kryje się właśnie zagospodarowanie terenu przy ul. Poznańskiej w Nakle. Na czym dokładnie ma polegać to przedsięwzięcie? – Budowa węzła przesiadkowego polegać będzie na budowie parkingu na około 80 miejsc postojowych wraz z wykonaniem zatoczki autobusowej, miejsca do przeładunku towarów oraz miejsca przeznaczonego na lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – wyjaśnił zastępca burmistrza gminy Nakło Krzysztof Błoński.

Czytaj całość artykułu na stronie www.naklo24.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony