Głosuj na wieżę kontroli ruchu lotniczego TWR Katowice

Wieża kontroli ruchu lotniczego TWR Katowice (fot. Piotr Adamczyk/PR KTW)

Nowa wieża kontroli lruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, nazywana przez fanów awiacji "Królową", bierze udział w konkursie "Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2019".

Celem corocznego konkursu, organizowanego przez Zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka, jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej oraz poprawa środowiska zamieszkania przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju poprzez nagradzanie najciekawszych realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Jak mówią organizatorzy Konkursu "dobrej jakości przestrzeń, mająca charakter użyteczności publicznej przyczynia się do gospodarczego i społecznego rozwoju w skali lokalnej i regionalnej. Dlatego tak ważne jest kształtowanie i ochrona jej wysokiej jakości".

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane na terenie województwa śląskiego w okresie minionego roku kalendarzowego. Prace zgłaszane do konkursu oceniane są przez Jury Konkursowe – członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno Architektonicznej.

Zgłoszona w tym roku do Konkursu nowoczesna wieża Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na lotnisku w Katowicach jest jednym z najnowszych elementów nowoczesnej infrastruktury lotniczej. Dzięki prowadzonym przez Agencję inwestycjom polska przestrzeń powietrzna pozostaje bezpieczna, a służby ruchu lotniczego z łatwością dostosowują się do aktualnych trendów i wymogów rynku lotniczego. Warto dodać, że wieża Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na katowickim lotnisku jest współfinansowana ze środków unijnych. Trzymamy więc kciuki za naszą "Królową"!

Tradycją konkursu stało się głosowanie internetowe na stronach województwa śląskiego. Głos na „Królową” możecie oddać do 31 sierpnia 2019 r. na stronie www.npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2019

Uwaga – po oddaniu głosu otrzymujemy pod wskazany adres maila. W wiadomości znajdziemy link, dopiero po jego kliknięciu oddany głos jest ważny.

Wśród osób biorących udział w głosowaniu internetowym rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Źródło: Port Lotniczy Katowice
comments powered by Disqus