Gliwicki Piknik Militarno-Lotniczy z okazji Święta Lotnictwa

Gliwicki Piknik Militarno-Lotniczy (plakat)

Na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego szykuje się kolejny Gliwicki Piknik Militarno-Lotniczy. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia.

Oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na godz. 15.00, ale już od 11.00 na płycie lotniska oraz na niebie sporo będzie się działo.

Program wypełnią m.in. akrobacje lotnicze, popisy spadochronowe, prezentacje szybowców i balonów. Gwiazdą pokazów będzie Jurgis Kairys. Litewski pilot i konstruktor samolotów wyczynowych zdobył największą liczbą złotych medali w zawodach pucharowych Grand Prix FAI w akrobacji. Wynalazł też kilka nowych figur akrobatycznych m.in. „koło Kairysa”, małą pętlę. Jako pierwszy na świecie w samolocie śmigłowym zrobił „kobrę” – manewr wcześniej wykonywany tylko przez odrzutowy samolot myśliwski. As przestworzy wystąpi w sobotę trzykrotnie: po godz. 15.00, ok. 16.30 oraz tuż przed 18.00. Nad głowami uczestników imprezy będą latać także samoloty Orka, maszyny historyczne, gaśnicze, motolotnie itp.

Dla miłośników militariów przygotowano wystawę broni ręcznej, wyposażenia i umundurowania zarówno współczesnego wojska, jak i jednostek historycznych. Zaprezentowane zostaną: opancerzone transportery „Rosomak” i SKOT oraz pojazd gąsienicowy zabezpieczenia pola walki (na podwoziu czołgu „Twardy”). Na ekspozycji znajdzie się również sprzęt lotniczy Aeroklubu Gliwickiego oraz samoloty gości.

Podczas pikniku – we współpracy z Wojewódzką Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – odbędzie się akcja oddawania krwi połączona z instruktarzem pierwszej pomocy. Zaś wieczorem zaplanowano część artystyczną. Na scenie wystąpi Duet Tiramisu oraz gwiazda imprezy – zespół AFROMENTAL. Początek koncertów – godz. 19.00. Organizatorem przedsięwzięcia jest miejski samorząd wespół z gliwickim Aeroklubem. (bom)

Źródło: UM Gliwice
comments powered by Disqus

Komentarze

Dokładność planów będzie taka, jak dokładna będzie pogoda :)

tak święto lotnictwa więc wysyp imprez. Co do dokładności planów imprez nic nie wiadomo :(

Jedynie o której start :)

tak ....i na dodatek pikniki 28.08.
w Łasku,Żarze,Muchowcu,Gliwice,i gdzie tu lecieć ???

najlepszy w TANNHEIM Niemcy ( 1400 małych samolocików na raz ) polecam byłem już tam dwa razy. http://edmt.de/

na razie pusto,ale obserwujcie

http://edmt.de/285.0.html

szkoda że te dwie imprezy tj gliwice i muchowiec odbywaja sie w tym samym czasie- konkurencja?- chyba lepsza współpraca ,ale może kontekst tkwi w urzędzie miejskim i wojewódzkim