Przejdź do treści
Fly Fest 2023 - plakat (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

Fly Fest 2023 – pokazy lotnicze w Piotrkowie Trybunalskim

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest. Fani lotnictwa z pewnością nie mogą się doczekać, aby zobaczyć pilotów latających w formacji i solo na piotrkowskim niebie.

Jedenasta wystawa na lotnisku w Piotrkowie odbędzie się w pierwszy weekend lipca. W dniach 1–2 lipca 2023 r. na fanów lotnictwa czekają pokazy akrobacji, lotnicze gwiazdy.

Organizatorzy zdradzili, że podczas dwudniowego pikniku lotniczego nad Piotrkowem Trybunalskim zobaczymy ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny – legendarną polską grupę obecną na polskim niebie już od 23 lat, która słynie z wykonywania najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji w powietrzu.

Kolejną gwiazdą tegorocznych pokazów podczas Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest 2023 w Piotrkowie Trybunalskim jest Artur Kielak Full Force Aerobatics. Artur Kielak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pilotów akrobacyjnych w Europie. Lotnictwo pokochał w rodzinnym Mińsku Mazowieckim, gdzie od dziecka obserwował MiGi-21 i MiGi-29. Przygodę z lotnictwem rozpoczął w wieku lat szesnastu w Aeroklubie Podkarpackim, gdzie zrobił trzecią klasę pilota szybowcowego. Potem zaczął skakać ze spadochronem w Aeroklubie Warszawskim, a później były już samoloty. Szkolił się w Polsce i w Stanach Zjednoczonych równolegle. W szkole lotniczej w Los Angeles zrobił amerykańską licencję zawodową, latał m.in. jako pilot demonstracyjny dla fabryki Cessny. Od 2009 roku jest kapitanem Boeinga 737-800 w Ryanair. Swoją przygodę z akrobacją rozpoczął 22 czerwca 2004 roku w Aeroklubie Śląskim. A w pierwszy weekend lipca swój kunszt zaprezentuje na piotrkowskim niebie.

Trzy samoloty i mnóstwo możliwości. Kolejną lotniczą gwiazdą Fly Fest będzie Cellfast Flying Team – formacja powstała w Krośnie, która w repertuarze ma widowiskowe mijanki, przegrupowania czy precyzyjne rozejścia. Śmiało można powiedzieć, że jest kontynuatorem krośnieńskich tradycji latania w szyku.

Na piotrkowskim niebie fani lotnictwa będą mogli zobaczyć też samoloty transportowe CASA C-295 oraz śmigłowce Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

W trakcie Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest będą i balony, wielkie, majestatyczne, cicho sunące po piotrkowskim niebie. Zobaczycie je późnym popołudniem. Zagości w Piotrkowie Balonowa Fiesta.

To z pewnością jeszcze nie koniec atrakcji. Fly Fest to także Międzynarodowa Wystawa Lotnicza, w ramach której na płycie lotniska zaprezentują się firmy, których siedziby bądź przedstawicielstwa firm międzynarodowych znajdują się na terenie województwa łódzkiego.

Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, a także loty widokowe. Zaprezentuje się Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego. Będą również symulatory lotu, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start" oraz lotnicze wesołe miasteczko i food trucki.

Zachęcamy fanów lotnictwa do zaznaczenia w swoich kalendarzach pierwszego weekendu lipca i do przyjazdu na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim. Wstęp na festiwal bezpłatny.

Więcej informacji wkrótce na stronie www.flyfest.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony