Przejdź do treści
Fly Fest 2022 - plakat (fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej)
Źródło artykułu

Fly Fest 2022 – jubileuszowe pokazy lotnicze w Piotrkowie Trybunalskim

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest. Fani lotnictwa z pewnością nie mogą się doczekać, aby zobaczyć pilotów latających w formacji i solo na piotrkowskim niebie.

Dziesiąta, jubileuszowa wystawa na lotnisku w Piotrkowie odbędzie się w pierwszy weekend lipca. W dniach 2-3 lipca 2022 r. na fanów lotnictwa czekają 4 bloki pokazowe, walki powietrzne, pokazy akrobacji, lotnicze gwiazdy.

Organizatorzy zdradzili, że podczas dwudniowego pikniku lotniczego nad Piotrkowem Trybunalskim zobaczymy ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny - legendarną polską grupę obecną na polskim niebie już od 22 lat, która słynie z wykonywania najtrudniejszych i najbardziej widowiskowych ewolucji w powietrzu.

Trzy samoloty i mnóstwo możliwości. Kolejną lotniczą gwiazdą Fly Fest będzie Cellfast Flying Team - formacja powstała w Krośnie, która w repertuarze ma widowiskowe mijanki, przegrupowania czy precyzyjne rozejścia. Śmiało można powiedzieć, że jest kontynuatorem krośnieńskich tradycji latania w szyku.

Po raz drugi na lotnisku w Piotrkowie zaprezentuje się znakomita grupa rekonstrukcyjna Retro Sky Team ze Słowacji. Retro Sky Team wykonuje pokazy na samolotach Zlin 226 i 526, Jakowlew Jak-52, Antonow AN-2 oraz na radzieckim dwupłatowym samolocie. Cztery samoloty Zlin 226 zostały pomalowane w barwach niemieckich samolotów Messerschmitt Bf 109. Przeciwnikiem samolotów Luftwaffe jest Zlin 526 w malowaniu radzieckiego samolotu Mig-3. Kolejne samoloty wspierające grupę rosyjską to Jak-52, PO-2 oraz AN-2. Wszyscy piloci noszą oryginalne niemieckie oraz rosyjskie mundury. Samoloty będą wykonywały symulacje bombardowania oraz walk powietrznych.

Kolejną gwiazdą tegorocznych pokazów podczas Międzynarodowej Wystawy Lotniczej FLY FEST 2022 w Piotrkowie Trybunalskim jest Zespół Akrobacyjny ORLIK, który w połowie kwietnia obchodził 24. rocznicę powstania.

Na piotrkowskim niebie zaprezentują się też: Bartek Pyzik Mistrz Polski w akrobacji – Extra 330 SC; Grupa Boreas Flying Team – pokaz lotów w szyku; samoloty transportowe CASA – 295M pokaz lotów w szyku; Lot Flight Academy – pokaz lotów w szyku. Trzykrotnie w ciągu każdego dnia zaprezentują się też skoczkowie spadochronowi.

W trakcie Międzynarodowej Wystawy Lotniczej Fly Fest będą i balony, wielkie, majestatyczne, cicho sunące po piotrkowskim niebie. Zobaczycie je późnym popołudniem. Zagości w Piotrkowie Balonowa Fiesta.

To z pewnością jeszcze nie koniec atrakcji. Fly Fest to także Międzynarodowa Wystawa Lotnicza, w ramach której na płycie lotniska zaprezentują się firmy, których siedziby bądź przedstawicielstwa firm międzynarodowych znajdują się na terenie województwa łódzkiego.

Dla fanów lotnictwa organizatorzy przygotowali też wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie, a także loty widokowe. Zaprezentuje się Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego. Będą również symulatory lotu, gry i zabawy dla dzieci w ramach akcji "Smyki na start" oraz lotnicze wesołe miasteczko i food trucki.

Zachęcamy fanów lotnictwa do zaznaczenia w swoich kalendarzach pierwszego weekendu lipca i do przyjazdu na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim.

Więcej informacji wraz z programem na stronie www.flyfest.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony