"Fascynujący świat – Przyszłość lotnictwa cywilnego" w sobotę na TVP1

Samolot pasażerski na pasie startowym (fot. TVP)

W sobotę (19 września) o godzinie 13:15 fani lotnictwa będą mogli zobaczyć, przygotowan przez kanał TVP1, program dokumentalny w reżyserii Nadine Kuhn oraz Guillaume Couret pt. "Fascynujący świat – Przyszłość lotnictwa cywilnego".

Ponad 3 miliony ludzi podróżuje samolotem każdego dnia na całym świecie. Oznacza to 80 000 lotów dziennie, jeden na sekundę. Na całym świecie jest około 30 milionów lotów łączących 14 000 lotnisk. Europa jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych, z prawie 35% dziennym ruchem.

Do 2030 r. oczekuje się 17 milionów lotów rocznie, zamiast dzisiejszych 10 milionów. Stanowi to ogromne wyzwanie dla przemysłu lotniczego, lotnisk i zarządzania ruchem. Ale jakie rozwiązania technologiczne można znaleźć, aby uniknąć przesycenia?

Widzowie oglądając program "Fascynujący świat – Przyszłość lotnictwa cywilnego" poznają relację z podróży pary turystów, podróżujących z Paryża do Dubaju. Max, 25 lat i Chlo, 21 lat, wiedzą, jak spędzać wolny czas. Odkryte zostaną kulisy wielkich lotnisk, od wieży kontrolnej po kokpit, od bramki po wejście na pokład pasażerów i ich bagażu. Widzowie będą mogli obserwować inżynierów lotniczych, którzy projektują przyszłe samoloty i systemy bezpieczeństwa.

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia programu na antenie TVP1 w sobotę, 19 września br. o godz. 13:15.

Źródło: TVP
comments powered by Disqus