Europejskie Sympozjum Spadochronowe w Warszawie

Europejskie Sympozjum Spadochronowe w Warszawie (fot. skydivingsymposium.eu)

W dniach 5-7 marca 2020 odbędzie się w Warszawie wyjątkowe wydarzenie kierowane do skoczków spadochronowych. 3 dni pełne prezentacji, paneli dyskusyjnych i warsztatów ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w sporcie i dostarczenie solidnej dawki wiedzy o różnych dyscyplinach spadochroniarstwa i skydivingu.

Sympozjum jest kontynuacją wydarzeń organizowanych w 2018 i 2019 roku. Kilka dni temu organizatorzy ogłosili kolejną edycję, tym razem 3-dniową, zapowiadają również bardzo dużą ilość prezentacji, kilka równoległych ścieżek i wyjątkowych gości z całego świata. Podobnie jak w ubiegłych latach wydarzenie odbędzie się w Warszawie.

Gościem honorowym wydarzenia będzie Bill Booth, legenda świata spadochronowego. Bill jest inżynierem, właścicielem firmy UPT (United Parachute Technologies), a także wynalazcą takich elementów sprzętu spadochronowego jak system trzech kółek, RSL (Reserve Static Line), drag tandemowy czy wyrzucany pilocik. Systemy te są wykorzystywane właściwie we wszystkich pokrowcach spadochronowych na świecie, można więc śmiało powiedzieć, że Bill Booth całkowicie zrewolucjonizował technologię związaną z bezpieczeństwem w sporcie. Również dzięki Billowi istnieją skoki tandemowe - przed jego wynalazkami skoki wykonywane były tylko samodzielnie, bez dodatkowego pasażera, który przymocowany jest do tandem pilota specjalistyczną uprzężą.

Ponadto w planach są również prezentacje na temat prawidłowego doboru czaszy spadochronowej, skokach HALO (High Altitude Low Opening), techniki unikania twardych otwarć, panel dyskusyjny z osobami po wypadkach spadochronowych, które wróciły do sportu, skoki BASE, techniki przenoszenia umiejętności z tunelu aerodynamicznego w powietrze, turystyka spadochronowa, analiza incydentów z sezonu 2019, a także porady na co zwrócić uwagę kupując własny sprzęt spadochronowy.

Uczestnicy mogą również spodziewać się równoległych ścieżek, z czego niektóre skierowane są do konkretnych grup. W pierwszy dzień, równolegle do prezentacji odbywających się na głównej scenie, odbędzie się ścieżka dla instruktorów spadochronowych z analizą sytuacji niebezpiecznych, a także krótkim szkoleniem z tego, jak napisać wartościowy raport ze zdarzenia (tę prezentację poprowadzą przedstawiciele PKBWL). Drugiego dnia organizatorzy planują podobną ścieżkę specjalistyczną dla tandem pilotów, a także dodatkowe warsztaty riggerskie z pokazem i analizą nowości wprowadzanych do produkcji. Trzeci dzień Sympozjum będzie w całości poświęcony bezpieczeństwu. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o procesie planowania wyrzutu skoczków przez pilota, odbędzie się analiza incydentów oraz otwarta debata na temat “dyskusyjnych” sytuacji awaryjnych.

Organizatorami Sympozjum są Szkoła Spadochronowa LOT G7 oraz Stowarzyszenie Spadochronowy Klub Sportowy Sky Camp.

Więcej informacji na stronie: www.skydivingsymposium.eu oraz na Facebooku.

Źródło: skydivingsymposium.eu
comments powered by Disqus