Przejdź do treści
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024 (fot. European Skydiving Symposium)
Źródło artykułu

Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024 coraz bliżej

Już za trzy tygodnie, w dniach 6-8 marca 2024 r., pod Warszawą, odbędzie się 5. edycja Europejskiego Sympozjum Spadochronowego.

Na Sympozjum znajdziecie wielu ekspertów spadochroniarstwa z Polski i z zagranicy w jednym miejscu. Warto posłuchać, czegoś się nauczyć i przy okazji porozmawiać podczas przerwy kawowej.

Pasja związana z lataniem u wielu skoczków jest niezwykle silna, ale wiąże się również z dodatkowym ryzykiem wynikającym z pewności siebie, co skutkuje często złymi decyzjami i opóźnieniem w realnym postępie umiejętności. 
Beau Riebe z Performance Designs podzieli się swoim doświadczeniem związanym ze zmniejszaniem rozmiaru czaszy oraz obserwacjami, dzięki którym udało się wypracować zdroworozsądkowe podejście i systematykę mądrych rozmów na temat downsizingu na strefach na całym świecie.

Jedna z prezentacji będzie naprawdę wyjątkowa. Ograniczona tylko do wojsk NATO (zdecydowanie zachęcamy do zabrania ze sobą dowodu wojskowego przez uprawnionych uczestników) i skupiona na ustawieniach wysokościomierzy oraz testowaniu wysokościomierzy w taktycznym skokach ze spadochronem. 
Jens Gronemeyer jest Dyrektorem Wykonawczym i Prezesem Alti-2, i jest często zaangażowany w procedury testowe oraz wykorzystanie wysokościomierzy w wojskach na całym świecie.

Z kolei Pablo Perazzoli z Complete Parachute Solutions poprowadzi pokaz połączony z wykładem na temat procesu układania spadochronu zapasowego w systemie Maritime MJ - prezentacja jest częścią ścieżki riggerskiej. System ten został zaprojektowany w taki sposób, aby szybciej schnąć i być gotowym do ponownego użycia w ciągu 24 godzin po lądowaniu na wodzie.
Pablo Perazzoli to wielokrotnie utytułowany skoczek z ponad 6400+ układkami zapasu, Tandem I/E, AFFI, SLI oraz IADI, z ponad 6400+ skokami. Przez 10 lat pracował w UPT jako kierownik loftu riggerskiego, przez 3 lata prowadził rigging loft w Skydive Dubai, a obecnie pracuje w dziale sprzedaży w CPS.

Zachęcamy też, aby dołączyć do instruktora Flight-1, Phila Webleya, który omówi korzyści z regularnego trenowania umiejętności pilotażu czaszy tandemowej. Program został zaprojektowany specjalnie z myślą o strefach zrzutu oraz indywidualnych instruktorach tandemowych. 
Prezentacja Phila obejmie wszystkie aspekty dotyczące organizacji kursu, jego przebiegu oraz zaangażowania w tworzenie doświadczenia budowania zespołu i dzielenia się wiedzą dla wszystkich uczestników. To obowiązkowy punkt programu dla każdej strefy oferującej skoki tandemowe.
Phil Webley to brytyjski instruktor AFFI, TI, CSI oraz instruktor Flight-1 z ponad 4000 skokami. Jest byłym członkiem brytyjskiego wojskowego zespołu pokazowego Red Devils z ponad 20-letnim stażem wojskowym. Philip jest również aktywnym zawodnikiem w skokach VFS i CP, regularnie szkoli następe pokolejnia skoczków FF, TR i CP, a także jest rekordzistą headup Wielkiej Brytanii.

Organizatorzy każdego roku bardzo starają się, by oprawę fotograficzną obstawiali najlepsi fotografowie spadochronowej branży. W tym roku kolej na Juana Mayera!
Juan jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych fotografów w naszej branży, z ponad 17 000 skokami, autorem książki "Ultimate High" (specjalistyczna książka poświęcona fotografii w skydivingu), oraz operatorem kamery podczas skoków w filmie Mission Impossible 6.

To oczywiście tylko niektórzy prelegenci. Pełna agenta na stronie: skydivingsymposium.eu/pl/agenda-2024/

Podczas nadchodzącego Sympozjum będzie można przetestować nie jeden, ale dwa modele symulatorów lotu na czaszy. Jeden będzie dostarczony przez AIR-POL - naprawdę imponująca technologia. Z kolei FIN Sp. z o.o. udostępni dwa symulatory z nową funkcją, dzięki której dwóch testerów będzie widzieć się w powietrzu. Świetne narzędzie do treningu unikania kolizji!

Zapraszamy do udziału.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: skydivingsymposium.eu/pl/


Przeczytaj również:
Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony