Przejdź do treści
Źródło artykułu

Europejskie Sympozjum Spadochronowe 2024

To już 5. edycja Europejskiego Sympozjum Spadochronowego, które odbędzie się w dniach 6-8 marca 2024 r., pod Warszawą. Jest to największe tego rodzaju wydarzenie w Europie i zdecydowanie najlepszy sposób, by przygotować się do kolejnego sezonu spadochronowego. Sympozjum to 3 dni pełne wiedzy – prosto od ekspertów, nowych doświadczeń oraz świetnych okazji zakupowych zapewnionych przez producentów sprzętu. Nie zabraknie również elementów rozrywkowych!

Potężny zastrzyk wiedzy

Poprzednia edycja, która odbyła się w 2022, okazała się wielkim sukcesem. Frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów. Ponad 550 osób z 21 krajów pojawiło się w jednym miejscu, by poszerzać swoją wiedzę, nawiązywać znajomości biznesowe lub dowiedzieć się nowych rzeczy o sprzęcie, procedurach czy wypadkach z ubiegłego roku.

Skoczkowie cywilni i wojskowi, studenci, skoczkowie samodzielni, instruktorzy, producenci i użytkownicy sprzętu, tak naprawdę - pełna reprezentacja tego różnorodnego, kolorowego i wyjątkowego sportu, jakim jest spadochroniarstwo.

W dzisiejszych czasach, kiedy wzrost popularności skydivingu jest większy niż kiedykolwiek, inwestycja w wiedzę i poszerzanie doświadczenia jeszcze nigdy nie była tak istotna. ESS to wyjątkowa okazja, dzięki której skoczkowie mogą uczyć się na błędach innych, dowiedzieć się wszystkiego na tematy, które ich interesują – niezależnie od tego, czy dotyczą szczegółów sprzętowych, procedur bezpieczeństwa czy nowych dyscyplin, które chcieliby wypróbować w nadchodzącym sezonie. 

Głównym celem Sympozjum jest integracja europejskiej społeczności spadochronowej i porządne przygotowanie do sezonu 2024 – mówi Marta Molińska, współorganizator ESS ze strefy Sky Camp. – Po zimowym czasie nawet doświadczeni skoczkowie odczuwają niepokój przed powrotem do samolotu, nie wspominając studentów, dla których jest to często bariera trudna do przejścia. Uważamy Sympozjum za takie wielkie Dni Bezpieczeństwa przed nowym sezonem. 

Różnorodność prezentacji podczas 5. edycji 

Europejskie Sympozjum Spadochronowe to konferencja, która koncentruje się wokół bezpieczeństwa. Podczas nadchodzącej edycji prezentacje zostaną podzielone na konkretne “sceny”:
●    Fun Jumpers (dla każdego)
●    Scena tandemowa, dla Tandem Pilotów i Kamerzystów (wspierana przez UPT)
●    Scena dla Instruktorów AFF
●    Scena dla Riggerów (wspierana przez Vigil)
●    Scena dla organizatorów skoków (DZO/DZ Management)
 
Mamy świadomość, że każda grupa będzie potrzebowała innych treści. Doświadczony tandem pilot nie potrzebuje słuchać o tym, czego nie wypada na nowej strefie, jednak chętnie posłucha o tym, co ma wpływ na kolejność wyjścia lub na bezpieczeństwo lądowań z pasażerami – mówi główny organizator wydarzenia Arkadiusz “Maya” Majewski z LOT G7 i równocześnie Szef Szkolenia Spadochronowego Aeroklubu Warszawskiego. – Ale jeśli skoczek ma, powiedzmy, 100 skoków, znajdzie podczas Sympozjum mnóstwo tematów i wiedzy, która daleko wykracza poza program AFF, a na której przekazanie najczęściej podczas skoków nie ma czasu. Przykładem może być istota separacji, sposoby organizacji wyrzutu skoczków, albo ryzyka związane z nieodpowiednim montażem GoPro na kasku lub innych elementach wyposażenia czy też ryzyko skoków z różnymi obiektami. 

Agenda jest w dalszym ciągu kompletowana i będzie gotowa na przełomie listopada i grudnia. Pierwszy raz od wielu lat Brian Germain – jeden z najbardziej rozpoznawalnych w środowisku ekspertów z obszaru lotu na czaszy – pojawi się w Europie, by opowiedzieć o zmianach w ogólnym podejściu do bezpieczeństwa i o tym, jak je krok po kroku wprowadzać we własnym mikro-środowisku, czyli na strefie spadochronowej. Ponownie jako Mistrz Ceremonii pojawi się znany prezenter sportowy, czyli Regan Tetlow. 

A to dopiero początek, bo już teraz organizatorzy mogą potwierdzić część zaproszonych prelegentów: 
●    Albert Berchtold, USPA
●    Beau Riebe, Performance Designs
●    Maxine Tate, Flight-1
●    Meredith Ottery, UPT
●    Noah Watts, UPT
●    Tim Parrant, koala_in_the_sky
●    Tom Parker, SunPath
●    Jens Gronemeyer, Alti-2
●    James La Barrie, Beyond Marketing
●    Sebastian Dratwa, Sky Camp
●    Lesley Gale, SkydiveMag
●    Augusto Bartelle
●    Szymon Chełmicki
●    … i wielu innych! 

Jeśli masz pomysł na prezentację i wartościowy temat związany z bezpieczeństwem, organizatorzy proszą o zgłoszenia poprzez formularz Call-4-Speakers.

Unikatowe wydarzenie na mapie Europy 

Po sukcesie 4. edycji Sympozjum zespół organizatorów od razu podjął kroki zmierzające do kolejnej edycji, która zaplanowana została na 2 lata później. Zgodnie z decyzją głównego organizatora - Arkadiusza “Mai” Majewskiego z LOT G7 - Europejskie Sympozjum Spadochronowe odbywać się będzie w latach parzystych, aby nie kolidować z PIA, czyli dużymi targami spadochronowymi w USA.

Nie chcieliśmy, aby ktokolwiek odniósł wrażenie, że nasze wydarzenia rywalizują ze sobą – kontynuuje Maya. – Pomysł był od początku taki, aby oba wydarzenia się uzupełniały. Po pierwsze dlatego, że nasze odbywa się w Europie, a po drugie dlatego, że jest jednak bardziej konferencją niż targami, choć producenci również mają swoją strefę wystawców. 

Oto czego można się spodziewać na najbliższym ESS: 
●    Nowe miejsce konferencji - Hotel Warszawianka w Jachrance pod Warszawą, które pozwoli na pomieszczenie większej ilości uczestników i wystawców, ale również zapewnia takie wygody jak basen, SPA, bowling, a nawet animacje dla dzieci, jeśli ktoś chciałby zabrać pociechę na konferencję. 
●    Busy, które będą kursować między lotniskiem a hotelem. 
●    Symultaniczne tłumaczenie prezentacji.
●    Codzienna Wielka Loteria prezentów od Sponsorów.
●    Wyścig Ślepej Układki.
●    I oczywiście impreza, czyli After Party. 

Równie ważnym elementem Sympozjum jest wspomniana wcześniej strefa wystawców, czyli Expo Hall.

Niezależnie od tego, czy szukasz nowych kontaktów biznesowych, informacji na temat sprzętu przed zakupem, gadżetów spadochronowych czy pomocy w pomiarach kombinezonu lub pokrowca - to jest właśnie miejsce dla Ciebie. Nie zabraknie największych producentów spadochronów, pokrowców, automatów, kombinezonów, kasków, gogli, symulatorów lotu na czaszy, a także sklepów spadochronowych, które wezmą ze sobą wszystko, co może być potrzebne przed otwarciem sezonu.

Pełna lista Wystawców jest dostępna na stronie www.skydivingsymposium.eu

Oto kilka opinii o poprzedniej edycji Sympozjum 

Dan Brodsky-Chenfeld (Skydive Perris): 
Niesamowite wydarzenie! Przeszło moje najśmielsze oczekiwania, a poprzeczka była ustawiona wysoko. Prezentacje były bardzo interesujące i różnorodne, poruszające wiele ważnych tematów. Organizacja przebiegała bez najmniejszych zakłóceń, dzięki czemu całe wydarzenie to było wspaniałe doświadczenie. Mam nadzieję, że uda mi się wrócić na kolejną edycję w 2024!

Regan Tetlow (Air Sports Promotion): 
To było, bez wątpienia, najlepsze wydarzenie tego rodzaju w mojej 32-letniej karierze jako skoczka. 

Uschi Wagner (Pink Skydive Klatovy): 
Marta, Maya i Kasia zorganizowali coś naprawdę wyjątkowego! ESS to zdecydowanie wydarzenie, na którym trzeba być. 3 dni przeznaczone w pełni na podnoszenie bezpieczeństwa i naukę nowych rzeczy. Prelegenci z całego świata dzielili się wiedzą i inspirowali uczestników, by myśleć nieszablonowo. Bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa i bycia częścią tego wspaniałego wydarzenia. Na 100% będę w 2024!

Willy Boeykens (Vigil):
Czy tego chcecie czy nie - ustanowiliście nowy standard w naszej branży. Gratulacje! 

Tom Parker (SunPath):
To była najlepsza spadochronowa konferencja, na której kiedykolwiek byłem! 

Albert Berchtold (USPA): 
Wydarzenie tego kalibru jest niełatwe w organizacji. Organizatorzy sprawili, że wyglądało na proste i bezproblemowe, co samo w sobie świadczy o niezwykłej jakości. Dziękuję za to, że to robicie i tworzycie miejsce dla bezprecedensowej integracji europejskiego środowiska spadochronowego. Dobra robota!

Herman Landsmann (Aerodyne): 
Absolutnie wyjątkowe wydarzenie! I dotyczy to każdego aspektu: prezentacje, wystawcy, hotel, aplikacja mobilna i tak dalej. Bardzo dziękuję za możliwość uczestnictwa. Nie mogę się doczekać kolejnej edycji w 2024! 

WAŻNE INFORMACJE: 

  1. Daty: 6-8 marca 2024
  2. REJESTRACJA:
    • Bilet typu “Super floater”: dostępny jedynie do 31 października 2024 za 199 zł/dzień. 
    • Bilet typu “Baza formacji” dostępny w dniach 1 listopada 2023 do 31 stycznia 2024, za 249 zł/dzień. 
    • Bilet typu “Last diver” dostępny od 1 lutego aż do rozpoczęcia Sympozjum, za 349 zł/dzień. 
  3. Hotel: Warszawianka Hotel ****  (25% zniżki dla uczestników po wysłaniu maila na adres rezerwacja@warszawianka.pl z nazwą wydarzenia “European Skydiving Symposium” w tytule wiadomości). 
  4. Inne rekomendowane hotele blisko konferencji: Windsor Hotel, Narvil Hotel, Hotel Pan Tadeusz, Zegrzynski Palace, Hotel 500,  oraz AirBnB w okolicy.  
  5. Parking: dostępny na terenie Hotelu.

Więcej informacji na stronie www.skydivingsymposium.eu oraz na profilu facebookowym European Skydiving Symposium

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony