Dzień otwarty na lotnisku w Lublinie już w sobotę

Terminal na lotnisku w Lublinie

 W najbliższą sobotę każdy będzie mógł zobaczyć „Ulubieńca Polski” na własne oczy. 1 grudnia Port Lotniczy Lublin zaprasza na Dzień Otwarty. Potrwa od godz. 10 do 16. Będzie to również tzw. Photo Day, będzie można zajrzeć i obfotografować niemal każdy zakątek terminalu i lotniska, pracownicy odpowiedzą na pytania. 

Tego dnia zachęcamy do korzystania z transportu autobusowego. Parkingi są przygotowane ale autobusem dojedziemy pod same drzwi terminalu. Zapewniony będzie transport publiczny z Lublina i największych miast regionu,skąd odjadą specjalne autobusy:

• Lublin: spod hali sportowo-widowiskowej MOSiR (al. Zygmuntowskie 4) będą wyjeżdżać dwa autobusy komunikacji miejskiej. Pierwszy kurs o godzinie 9:30, co 30-40 minut. Ostatni kurs o godzinie 16 spod terminalu

• Chełm: godz. 9 z parkingu obok Hotelu Kamena, ul. Armii Krajowej 50

• Krasnystaw: godz. 9 z ul. Szkolnej 21 (baza PKS)

• Kraśnik: godz. 9.15 z ul. Lubelskiej 47 (Dworzec Autobusowy)

• Puławy: odjazd o godz. 9 z ul. Hauke-Bosaka 1 (MOSiR)

• Świdnik: godz. 9.45 z ul. Wyszyńskiego 15

• Zamość: godz. 9 z parkingu na ul. Partyzantów 8 (obok PZU)

Zapisy na autobusy z miejscowości regionu pod nr telefonu 81 479 85 95.

Jeśli jednak ktoś zechce przyjechać własnym autem, to z S17 będą oznakowane dojazdy przy ślimaku za domami pomocy społecznej w Kazimierzówce – dojazd od strony Mełgwi, przez Jacków. Od strony ul. Mełgiewskiej (przez Zadębie) również zostaną ustawione znaki ułatwiające dojazd.

Dla gości lotniska przygotowane zostały różne atrakcje i konkursy, w hali odlotów dzieci znajdą Strefę Małego Pasażera. Będzie możliwość zwiedzenia obiektów na co dzień niedostępnych, np. pomieszczeń biurowych, z gabinetemi członków zarządu włącznie. W jednym z pomieszczeń terminalu będzie uruchomione „LOTnicze Kino” gdzie reżyser Mikołaj Majda zaprezentuje swoje filmy dokumentujące budowę lotniska, ale również archiwalne filmy lotnicze z projektora 16 mm.

Niespodzianki przygotowali komercyjni wystawcy oraz podmioty odpowiedzialne za promocję RPO i „Szlaku Sobieskiego”. Na płycie postojowej wystawiony zostanie sprzęt lotniskowy, 30 różnych pojazdów, sprzętów i urządzeń (odladzarki, odśnieżarki, agregaty, schodki itd.). Portowa „remiza strażacka”, tego dnia dzień otworzy swoje wrota dla zwiedzających. Przed budynkiem lotniskowej służby ratowniczo-gaśniczej wystawione będą wozy bojowe, a strażacy zademonstrują pełną gotowość bojową z użyciem sprzętu włącznie. Gastronomia, której punkt zlokalizowany zostanie za terminalem, przygotuje ciepłe i tanie posiłki.

Wrażenia gwarantowane!

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus

Komentarze

Czy znany jest już termin dnia otwartego dla małego lotnictwa? Chętnie przeleciałbym się na wschód.

Mam wrażenie, że to dzień otwarty straży pożarnej, a nie lotniska. Gdzie atrakcje typowo lotnicze? Ktoś powie, że pogoda może być słaba? No to trzeba było przeciągać do stycznia z otwarciem, a przepraszam Bronek nie miał czasu wcześniej. Spodziewałem się, że zafundują nam z pomocą sił powietrznych coś ciekawego ale gdzie tam. Po co plebejstwu ze wschodu pokazać Case, F-16, czy chociaż biało-czerwone iskry? Szkoda czas tracić, żeby zobaczyć jak brzuchacze przetną wstążkę. A mogło by być tak fajnie... Następny komentarz napiszę w sobotę wieczorem jak nasi lokalni włodarze będą na bankiecie z Bronkiem na Ty przechodzili. Pozdrawiam.

Ale jak sama nazwa wskazuje lotnisko jest od przyjmowania samolotów. Czy tylko Modlin dał możliwość przylotu małym samolotem?