Dyrektorzy lotnisk w Lublinie

Lublin Airport

W najbliższy czwartek i piątek w Lublinie odbędzie się seminarium organizowane przez Związek Regionalnych Portów Lotniczych. W spotkaniu wezmą udział dyrektorzy lotnisk z całej Polski, ale również m.in. wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Andrzej Massel.

- To widomy znak tego, że lubelskie lotnisko traktowane jest jako pełnoprawny partner. Lublin już niedługo pojawi się na lotniczej mapie Europy, a z Portu Lotniczego Lublin wystartuje pierwszy samolot. Marzenie o lotnisku staje się rzeczywistością! - powiedział Grzegorz Muszyński, prezes spółki Port Lotniczy Lublin.

Pierwszego dnia spotkania, w hotelu Europa, odbędzie się seminarium „Intermodalność portów lotniczych”. Goście będą rozmawiali m.in. na temat dostępności lotnisk oraz integracji transportu lotniczego z innymi gałęziami transportu. Swoją obecność zapowiedział wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Andrzej Massel.

W piątek, drugiego dnia obrad, odbędzie się zgromadzenie członków Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Na zakończenie goście polecą śmigłowcem nad teren budowy Portu Lotniczego Lublin, gdzie będą mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą powstającego lotniska.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus