Dron dostarczył klientom z Lublina przesyłki

Dron Hermes w locie z przesyłką (fot. Spartaqs Group/FB)

W dniu 11 maja 2021 r. Spartaqs zrealizował pierwszy w historii przelot transportowy dla sieci handlowej Decathlon, dostarczając zamówienie ze sklepu prosto na posesję klienta, za pomocą dronoida Hermes V8M.

To pierwsza taka operacja na terenie UE.

Hermes wystartował z lądowiska przy sklepie Decathlon na ul. Gęsiej w Lublinie, mając na swoim pokładzie kilka paczek. Pierwszą dostarczył prosto do rąk klienta sklepu, wykonując śródlądowanie na terenie prywatnej posesji.

Następnie Hermes V8M ponownie wystartował i przemierzył 7 km dystans, kontynuując lot w kierunku drugiego sklepu Decathlon, znajdującego się na Alei Spółdzielczości Pracy, gdzie obsługa sklepu odebrała przesyłkę transportowaną w przestrzeni cargo na pokładzie dronoida.


Hermes dostarczył przesyłkę na prywatną posesję (fot. Spartaqs Group/FB)

Dronoid poruszał się na wysokości 120 metrów i mimo słonecznej pogody, warunki do lotu na tej wysokości były bardzo trudne z uwagi na silne porywy wiatru, osiągające chwilami nawet do 18 m/s. Hermes jednak wykonał swoje zadanie bezbłędnie, a silny wiatr w żaden sposób nie ograniczył funkcjonalności naszej maszyny. Zadanie zostało wykonane, wszystkie cele osiągnięte zgodnie z oczekiwaniami, klient zadowolony, a zespół po raz kolejny wrócił z tarczą na Śląsk.


Hermes przy sklepie Decathlon (fot. Spartaqs Group/FB)

Dziękujemy naszemu partnerowi firmie LDT – transport dronami za pomoc w organizacji wydarzenia, przedstawicielom miasta Lublin za wzięcie udziału w tym projekcie i wyrażone wsparcie dla technologii dronowej Spartaqs. Podziękowania składamy również dla przedstawicieli sieci sklepów sportowych Decathlon, którzy obdarzyli naszą technologię oraz dronoidy bardzo dużym zaufaniem, że nie boją się innowacji i że jako pierwsza tak duża sieć handlowa w Polsce zdecydowała się podjąć rękawice i wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta w celu przyspieszenia obsługi dostawy zamówień w trybie „door to door” przy pomocy systemów bezzałogowych. Kolejny, historyczny krok za nami, niebawem następne – powiedział przedstawiciel firmy Spartaqs.

Źródło: Spartaqs Group
comments powered by Disqus