Doskonały kwiecień na krakowskim lotnisku

Port Lotniczy Kraków - samoloty (fot. Łukasz Stawiarz, EPKK Spotters)

W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów – to o 17% więcej niż w 2016 roku. W ubiegłym miesiącu odnotowano 3 904 operacje lotnicze (w sumie starty i lądowania) tj. o 9% więcej niż w kwietniu 2016 roku.

Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tys. pasażerów (najwięcej z nich, bo ponad 6 tys. skorzystało z biznesowego połączenia eurowings do Düsseldorfu. Z kolei największą popularnością ze wszystkich dostępnych połączeń cieszyły się loty easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie Ryanair do Portugalii (Porto) – na tych trasach samoloty latały z najwyższym procentem wypełnienia miejsc.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tys. pasażerów więcej (+19%) niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.

W kwietniu pojawiły się kolejne udogodnienia dla pasażerów. Punkty informacji lotniskowej zostały doposażone w stałe pętle indukcyjne dla pasażerów z niepełnosprawnością narządu słuchu. Dzięki temu osoby posiadające aparat słuchowy wyposażony w odbiornik pętli indukcyjnej słyszą głos pracownika informacji bez szumów w tle.

Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i z firmami z branży lotniczej na Routes Europe w Belfaście, czyli największego forum lotniczego w Europie, przedstawiciele krakowskiego lotniska rozmawiali o dalszym rozwoju siatki Portu Lotniczego Kraków, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski.

W kwietniu ruszyła 9. edycja konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów”. Do 8 maja br. Port Lotniczy Kraków czeka na projekty, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczności oraz gospodarki w gminie Zabierzów oraz w gminie Liszki. W konkursie mogą wziąć udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach Zabierzów lub Liszki, a zaplanowany projekt będą realizować na terenie tych gmin. Więcej informacji o konkursie na stronie www.krakowairport.pl/pl/granty

W kwietniu za pomocą konsoli Happy or Not przeprowadzono badanie satysfakcji pasażerów z kontroli bezpieczeństwa. W badaniu udział wzięło 21 951 pasażerów, z czego 83% oceniło kontrolę bezpieczeństwa pozytywnie lub bardzo pozytywnie. Obecnie konsole znajdują w poczekalniach odlotowych.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus