Dokumentacja projektowa lotniska gotowa

Port Lotniczy Lublin S.A.

W poniedziałek, 22 VI w siedzibie spółki Port Lotniczy Lublin, odbyła się konferencja prasowa dotycząca dokumentacji projektowej, którą wykonało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm Are, Polconsult i Sener, zwycięzcy konkursu architektonicznego na projekt lotniska dla Lubelszczyzny.

W konferencji wzięli również udział przedstawiciele największych akcjonariuszy (miasto Lublin, województwo lubelskie, miasto Świdnik i powiat świdnicki) oraz członkowie zarządu spółki PLL.

Konsorcjum Sener przekazało spółce prawie 30 segregatorów dokumentacji projektowej inwestycji, potrzebnej do wystąpienia o decyzję środowiskową a następnie o pozwolenie na budowę.
Dokumentację zaprezentował Jakub Wacławek z firmy Are, przybliżając szczegóły techniczne i przyjęte rozwiązania. Podkreślił, że projekt daje możliwość późniejszej rozbudowy, a szynobus, który wjedzie do samego terminalu będzie stanowił najlepsze połączenie Lublina i Świdnika z portem lotniczym.
O potencjale lotniska, urządzeniach nawigacyjnych oraz rodzajach samolotów, które nasze lotnisko będzie mogło obsługiwać, opowiadał prezes Zaremba z firmy Polconsult.

W oparciu o otrzymaną dokumentację spółka PLL jeszcze w tym tygodniu zamierza złożyć wniosek o decyzję środowiskową dla lotniska - od tego roku jest ona niezbędna do rozpoczęcia inwestycji budowlanej – która będzie gotowa w listopadzie. W trakcie oczekiwania na decyzję ogłoszony zostanie jednak przetarg na wykonawcę inwestycji. Natomiast już ogłoszony został przetarg na stworzenie i wdrożenie systemu identyfikacji wizualnej portu czyli jego logo i kolorystyka oraz innych elementów, które będą wykorzystywane na wszystkich materiałach promocyjnych.

Źródło: Port Lotniczy Lublin
comments powered by Disqus