Przejdź do treści
Źródło artykułu

Czerwcowy Przegląd Lotniczy już w sprzedaży

Czerwcowy Przegląd Lotniczy już w e-kiosku oraz w drodze do prenumeratorów i salonów prasowych.

W czerwcowym numerze "Przeglądu Lotniczego" polecamy:

Żądło - Sting S4
Sting S4 to rozpoznawalny czeski samolot ultralekki o bardzo dobrych osiągach i dużej kabinie. Tematem naszej cover story jest jego wersję 600 kg z unowocześnioną awioniką. Maszynę testuje Dave Unwin, zdjęcia w locie zapewnił Keith Wilson.

Okrążenie obiektu
Dlaczego okrążenie obiektu lub punktu na ziemi jest takie trudne i na czym polega popełniany przy tym częsty błąd pilotażowy. Artykuł Krzysztofa Krawcewicza dedykowany jest amatorom fotografowania zabytków z powietrza i przypomina o zasadach bezpieczeństwa.

Citation CJ4 nowej generacji
Kuba Śliwiński i Filip Modrzejewski skorzystali z okazji i odbyli w Warszawie lot Cessną Citation CJ4 Gen.2 i dzielą się swoimi obserwacjami i wrażeniami.

Innowacje na Friedrichshafen
Marcin Wiśniewski raportuje o nowościach technicznych i trendach w lotnictwie ultralekkim prezentowanych na tegorocznych targach Aero Friedrichshafen.

W drodze na inną planetę
Tak obrazowo Tomasz Major zatytułował swoją relację z wyprawy Aeropraktem która dotarła na Wyspy Hebrydzkie, na wyjątkowe w skali świata lotnisko Barra, umiejscowione na plaży pływowej. Widoki tego zakątka Europy są w istocie nieziemskie.

Latanie prawdziwie turystyczne
Aby licencja turystyczna zasłużyła na swoje miano nie wystarczy latanie „dookoła komina”. Relacja Irminy Konieczek z rajdu po zamkach Dolnego Śląska, jaki zorganizowali piloci skupieni wokół szkoły latania Evair z Warszawy. Inspiracja – jak połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli latanie ze zwiedzaniem z powietrza.

AviaTech Challenge – mielecka burza mózgów
Podczas AviaTech Challenge zespoły młodych informatyków i konstruktorów przez 24h bez przerwy opracowywały nowe rozwiązania mające m.in. podnieść poziom bezpieczeństwa w lotnictwie, czy też bronić przed zakłóceniami sygnałów GPS. W swojej relacji Barbara Filanowska prezentuje nie tylko samo wydarzenia, ale również najciekawsze prace.

Balonowa majówka w Krośnie
Pogodę długiego majowego weekendu wykorzystali miłośnicy wszystkich sportów powietrznych. W Krośnie rozegrano w tym czasie Mistrzostwa Polski, z których relację z punktu widzenia (i z perspektywy fotografowania) zawodnika przygotował Andrzej Ogonowski.

Wiśniowy Bell 407GXi
Piękne kolory, piękne światło i piękny obiekt – na deser sesja air-to-air Filipa Modrzejewskiego z Bellem 407GXi prosto z fabryki i trochę informacji o tym śmigłowcu.

Felietony:

  • Piotra Długiewicza o związkach lotnictwa z survivalem (ku refleksji),
  • Jarosława Czaplickiego zaniepokojonego sposobem produkowania kapitanów jaki zaczęła stosować pewna linia,
  • Redaktora Naczelnego Krzysztofa Krawcewicza o tym, że dla lotnika najważniejszym celem jest droga...

Zapraszamy do lektury

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony