Przejdź do treści
Źródło artykułu

Certyfikowany gabinet badań lotniczych... na lotnisku

W sobotę 27 kwietnia od samego ranka (8:00) do godzin wczesno-wieczornych (19:30), na lotnisku Kętrzyn (EPKE) Wilamowo wyjątkowa frekwencja pilotów którym kończył się okres ważności badań lotniczo-lekarskich. Dało się również zauważyć znaczne ożywienie w eterze spowodowane  zwiększonym przylotem  samolotów i  wyjątkowy  ruch na lotniskowym parkingu samochodów.

To efekt funkcjonowania tego dnia certyfikowanego orzecznika lekarza Tomasza Fijołka – wykonującego lotnicze badania lekarskie. Pan Tomasz Fijołek, od lat współpracujący z Aeroklubem Krainy Jezior z certyfikował gabinet badań lotniczych w użyczonym  na lotnisku pokoju. Jest to jedyny w Polsce gabinet badań lotniczo – lekarskich na lotnisku i stwarza wyjątkową możliwość dla osób ciągle aktywnych lotniczo.

Badania są realizowane wyłącznie w dni uzgodnione z zarządzającym lotniskiem, na które Pan Tomasz Fijołek przyjeżdża z Warszawy. W tych dniach aktywności gabinetu lekarskiego na lotnisku Wilamowo dokonywane są badania lotnicze pilotom „prawie wysiadającym wprost z samolotu”.

Taka jedyna w Polsce możliwość oficjalnych – certyfikowanych badań  lotniczo-lekarskich wprost na lotnisku, znajduje coraz większą akceptację osób aktywnie  pilotujących samoloty. Jak można zauważyć ta oryginalna możliwość łączy przyjemność przelotu na Mazury, na historyczne lotnisko „Wilczego Szańca” z pragmatyczną potrzebą posiadania świadectwa zdrowia dopuszczającego do pilotowania samolotów.

Prozaicznym potwierdzeniem jest statystyczny fakt, 26 osób zostało zbadanych w pierwszym wiosennym terminie -27.04.2024 r.

Wobec wielu telefonów do Aeroklubu Krainy Jezior z pytaniami  kiedy następne terminy planowanych badań lotniczo-lekarskich, informujemy, że Pan Tomasz Fijołek – znakomity  lekarz orzecznik będzie oczekiwał w swoim gabinecie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, kolejnych chętnych w dniach 18 maja i 22 czerwca 2024 r.

Życzliwa rada dla potrzebujących badań. By nie było potrzeby kilkugodzinnego czekania na kontakt z lekarzem orzecznikiem , należy w kontakcie  z naszą  Dyrektor AKJ – Panią Anią Piórkowską – tel. 503 172 816 e-mail: biuro@lotniskoketrzyn.pl , uzgodnić kolejność  i przewidywaną godzinę  badań –  t.zw. popularnie „numerek” do Pana doktora.

Po doświadczeniach z ostatnich badań zapowiadamy, że osoby wcześniej nie zgłoszone na listę, nie mające ustalonego „numerka” będą przyjmowane dopiero po wszystkich wcześniej zgłoszonych.

Pilotów planujących przylot samolotem informujemy, że po korekcie dokumentacji rejestracyjnej na lotnisku Kętrzyn (EPKE) w użyciu są 2 drogi startowe: DS. 1 – 34/16 (1 100 m) i DS. 2 – 26/08 (520 m) a kontakt radiowy na częstotliwości 119,580 MHz.

A więc zapraszamy!
Zarząd AKJ

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony