Certyfikat covidowy uwolni transport lotniczy

Webinar "Cztery strony turystyki. Bezpieczne lotniska przygotowane do sezonu letniego" (fot. kadr z debaty na youtube.com)

W dniu 4 maja br., w ramach cyklu "4 strony turystyki", odbyło się spotkanie online pt.: „Bezpieczne lotniska przygotowane do sezonu letniego” z udziałem Prezesa Urząd Lotnictwa Cywilnego Piotra Samsona oraz przedstawicieli Związku Regionalnych Portów Lotniczych, Polskiej Organizacji Turystycznej, LOT Polish Airlines oraz Polskiej Izby Turystyki, którzy rozmawiali kondycji finansowej polskich lotnisk, ich przygotowaniach do sezonu turystycznego, letnich siatkach połączeń, współpracy z touroperatorami i liniami lotniczymi.

Turyści bardzo chcą podróżować i czekają w blokach startowych, problemem jest jednak brak ujednoliconych regulacji w poszczególnych państwach UE. Podróżni udający się na wakacje nie mają pewności czy przed powrotem do kraju nie zmienią się przepisy i czy nie obejmie ich przymusowa kwarantanna – powiedział Piotr Samson, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, podczas debaty zorganizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita”.

I dodał: "Branża oczekuje, że dzięki unijnemu certyfikatowi, w którym zapisane będzie zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na koronawirusa, uda się doprowadzić jej zniesienia. Certyfikat to ma również pomóc pasażerom płynnie przejść przez lotnisko i jednocześnie zagwarantować, że podróż między krajami będzie całkowicie bezpieczna. Cała europejska branża lotnicza uważa, że będzie on jednym z czynników, które uwolnią transport lotniczy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o kondycji finansowej polskich lotnisk, przygotowaniach do sezonu turystycznego, letnich siatkach połączeń, współpracy z touroperatorami i liniami lotniczymi. 

Źródło: turystyka.rp.pl
comments powered by Disqus