Przejdź do treści
Piloci w kokpicie (fot. CAE)
Źródło artykułu

CAE – lider w obszarze symulatorów i technologii cyfrowych – wchodzi na polski rynek

Kanadyjska spółka CAE, globalny lider w dziedzinie szkoleń w lotnictwie cywilnym i technologii cyfrowych, po przejęciu Sabre AirCentre otworzyła biura w Krakowie. Firma zatrudnia 180 pracowników w lokalnym oddziale, a w najbliższych miesiącach zamierza pozyskać kolejne talenty z branży IT. Ponad 90 stanowisk czeka na wykwalifikowanych specjalistów, w tym inżynierów, programistów oraz ekspertów od AI, uczenia maszynowego oraz big data.

Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzać obecność CAE w Polsce, czerpiąc z dostępnej w naszym kraju puli talentów i napędzając tym samym szybszy rozwój potencjału cyfrowego – powiedział Oktawiusz Kacza, Vice President, Software Engineering for Civil Flight Services and General Manager, CAE Poland. – Kraków od ponad 20 lat gości wiodące firmy technologiczne i stał się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej. Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA. W Krakowie będziemy kontynuować rozwijanie kluczowych produktów naszej firmy.

CAE jest liderem w zakresie szkoleń w lotnictwie cywilnym – dysponuje siecią ponad 60, zlokalizowanych na całym świecie ośrodków szkoleniowych. W ciągu ostatnich dwóch lat firma ujednolicała swoją działalność w branży lotniczej tworząc coraz bardziej spójny ekosystem obsługi lotów cywilnych. Najnowszym przykładem tego działania jest niedawne przejęcie Sabre Airline Operations (AirCentre) – dostawcy rozwiązań do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych. Rozszerzony pakiet usług kanadyjskiego lidera obejmuje teraz szereg korzyści dla lotnictwa cywilnego, m.in.: lepszą wydajność operacyjną, niższe koszty świadczenia usług i poprawę funkcjonowania linii lotniczych w wymiarze ekologicznym. To ostatnie dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa oraz ograniczeniu emisji dwutlenku węgla.

Zarządzanie lotniskiem (fot. CAE)

CAE współpracuje z pilotami na każdym etapie ich kariery. Od szkolenia, przygotowania i planowania lotów, po optymalizację trasy lotu oraz sporządzanie analiz efektywności. Jednolity ekosystem ułatwi pilotom i członkom załogi zarządzanie rutynowymi czynnościami zapewniając jednocześnie wsparcie w zakresie szkoleń oraz rozwoju kariery zawodowej.

W lipcu 2021 roku firma ogłosiła wieloletni program innowacji Project Resilience na rzecz opracowania technologii przyszłości, które pozwolą liniom lotniczym oraz operatorom biznesowych odrzutowców jeszcze lepiej zarządzać ich działalnością. W ramach planów na przyszłość, krakowski oddział CAE będzie rozwijał rozwiązania wykorzystujące big data oraz sztuczną inteligencję, co przyczyni się do zmiany oblicza lotnictwa cywilnego. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotnictwo komunikacyjne
Podczas praktyk uczą cię, żebyś na daną sytuację miał przygotowane różne plany działania. Instruktor podaje jakiś przykład i pyta: „Jaki ma pan/pani plan na to?”. Odpowiadasz, że zrobisz to i to. I on wtedy mówi: „To całkiem niezły plan, ale co, jeśli tego nie da...
lotnictwo GA
Firma Westwings zgodnie z zamierzeniami uruchomiła pod koniec 2021 roku swój pierwszy klub pilota w Polsce, oferując pilotom z licencją dostęp do wynajmu samolotów Piper Warrior II bazowanych w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica. Założyciel firmy Michał Zienkiewicz prezentuje...
lotnictwo GA
Miło nam poinformować, iż w ofercie sklepu dlapilota.pl znalazła się nowa edycja lotniczych map Polski 2022 według standardów ICAO w skali 1 : 500 000. Komplet składa się z 6 oddzielnych laminowanych arkuszy w podziale geograficznym: Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Wrocław,...
lotnictwo GA
19 maja planowane jest czasowe wyłączenie VOR WAR na okres ok. 9 miesięcy. Tego dnia znika z AIP, a w ślad za tym z elektronicznych map w GPS-ach (po aktualizacji) DVOR/DME WAR. Zaraz potem nastąpi jego fizyczne wyłączenie i rozbiórka obiektu.

Nasze strony