Przejdź do treści
Bristell B23 Turbo Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego na lotnisku Olsztyn Dajtki (fot. Aeroklub Warmińsko-Mazurski)

Bristell B23 Turbo – nowy samolot Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego

11 kwietnia br. na lotnisko Olsztyn Dajtki (EPOD) został przebazowany nowy Bristell B23 Turbo, który rozpoczął swoją lotniczą przygodę w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim.

Bristell B23 Turbo o znakach SP-OLS napędzany jest mocnym silnikiem Rotax serii 915i (140KM) w połączeniu ze stałoobrotowym śmigłem MT-Propeller. W ramach wyposażenia standardowego na pokładzie samolotu znajdziemy czuwający nad bezpieczeństwem spadochronowy system ratunkowy oraz awionikę typu glass-cockpit Garmin G3X ze zintegrowanym autopilotem i odbiornikiem VOR/ILS. Dodatkowo w samolocie został zabudowany zaczep do holowania szybowców z MTOW do 800kg. W zakresie użytkowania może wykonywać loty w warunkach VFR dzień/noc.

Producent samolotu Bristell B23 posiada certyfikat EASA.A.642 w kategorii CS-23 z MTOW=750kg.

Bristell B23 Turbo w Aeroklubie Warmińsko-Mazurskim będzie wykorzystywany do szkoleń oraz holi szybowców.

Aeroklub Warmińsko-Mazurski dziękuje wszystkim tym, którzy się do tego zakupu bardzo mocno przyczynili – Członkom Zarządu kadencji 2020-2024; Zespołu zadaniowego, który ten typ samolotu zarekomendował oraz instruktorom pilotom – Bogdanowi Kozłowskiemu i Irkowi Przybyle, którzy bezpiecznie dostarczyli SP-OLS do jego nowego domu.

Bristell B23 Turbo Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego na lotnisku Olsztyn Dajtki (fot. Aeroklub Warmińsko-Mazurski)2

(fot. Aeroklub Warmińsko-Mazurski)

FacebookTwitterWykop

Nasze strony