Przejdź do treści
Źródło artykułu

Branża lotnicza rozwija się w Lubuskiem

Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w rozwój naszej edukacji pod kątem lotnictwa – mówił wicemarszałek Grzegorz Potęga w siedzibie Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

W środę, 24 lipca 2024 r. wicemarszałek województwa lubuskiego Grzegorz Potęga odwiedził Aeroklub Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Było to już kolejne ze spotkań przedstawicieli lubuskiego samorządu z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej.

Było to już kolejne ze spotkań przedstawicieli lubuskiego samorządu z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej. Włodarze regionu wspierali wcześniej organizację II Światowego Zlotu Śmigłowców oraz Międzynarodowych Zawodów Śmigłowcowych FAI na lotnisku w Przylepie, byli także gośćmi tego wydarzenia. Marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński mówił wówczas, że Lubuskie jest silnie związane z lotnictwem m.in. poprzez istnienie w przeszłości szkoły kształcącej specjalistów w tej dziedzinie. Podkreślił też znaczenie Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost.

– Mamy lotnisko, z którego jesteśmy dumni i nad rozwojem którego w ostatnim czasie bardzo intensywnie pracujemy. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost wśród tych małych lotnisk w skali całej Europy to jest to lotnisko, które otrzymuje w ostatnim czasie wiele cennych i wartościowych nagród za to, że bardzo dobrze rozwija się i pokazuje dynamikę, która bardzo dobrze rokuje na przyszłość i pokazuje, że to jest dobrze obrany kierunek. Mamy nadzieję, że dojdziemy także do jeszcze bliższej współpracy z Siłami Zbrojnymi Rzeczpospolitej Polskiej, z Ministerstwem Obrony Narodowej, a zwłaszcza z lotnikami – mówił na lotnisku AZL marszałek Marcin Jabłoński.

Wicemarszałek Grzegorz Potęga wyraził podczas środowej wizyty duże uznanie dla działalności AZL, jak i podkreślił celowość rozwijania podjętych działań, dalszego wspierania aktywności lotniczej młodzieży lubuskiej zarówno w szeroko rozumianym pilotażu, jak i zawodzie mechanika. – Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w rozwój naszej edukacji pod kątem lotnictwa. Z jednej strony jest to podtrzymywanie tradycji, z których słynie województwo lubuskie, z drugiej – pokazanie młodzieży drogi, którą warto obrać, zawodu, który gwarantuje dobrą przyszłość. A nam zapewnia świetnie wykształconą kadrę, która będzie mieć ogromny wkład i wpływ na różne aspekty funkcjonowania regionu, m.in. gospodarkę – powiedział wicemarszałek Grzegorz Potęga.

Dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Artur Haładyn zaprosił do zwiedzenia terenu Aeroklubu, a przede wszystkim do obejrzenia najnowszego, oddanego niedawno do użytkowania obiektu Centrum Szkolenia Mechaników Lotniczych – budynku przeznaczonego do praktycznego szkolenia uczniów z Zespołu Szkół Technicznych z klasy mechanika lotniczego.

Dyrektor przedstawił również dotychczasowe działania AZL związane ze szkoleniem młodzieży do licencji szybowcowych, samolotowych, również z wykorzystaniem środków z programów unijnych.

Stworzenie oferty szkoleniowej dla młodzieży na bazie dotychczasowych doświadczeń i w oparciu o nowe programy wpisuje się w priorytety rozwoju województwa lubuskiego i stanowi ważny element zainteresowania Zarządu Województwa Lubuskiego.

W dyskusji uczestniczył również zastępca dyrektora AZL Jarosław Gniazdowski.
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony