Będzie terminal, ale na lotnisko Gdynia jeszcze poczeka

Wizualizacja terminala na lotnisku w Gdyni

Jeszcze w tym roku gotowy ma być budynek terminala nowego trójmiejskiego lotniska Gdynia-Kosakowo. Cała inwestycja ma opóźnienie. Pierwsi pasażerowie mają zostać odprawieni w nowym obiekcie dopiero w II połowie 2013 roku.

Jak twierdzi inwestor, festiwal Open'er, choć trwał tylko cztery dni, wpłynął na opóźnienie. Chodzi o przygotowania do niego i późniejsze sprzątanie terenu lotniska. Budowniczowie narzekali też na niesprzyjającą pogodę, która jeszcze pogorszyła wyniki i doprowadziła do ok. dwumiesięcznego poślizgu. Piotr Szpajer, kierownik ds. marketingu i rozwoju lotniska, zapewnia teraz, że mimo trudności już wiadomo: budynek terminala powstanie jeszcze w grudniu 2012 roku.

To jednak nie znaczy, że lotnisko od razu zacznie przyjmować pasażerów. Nowe lotnisko powstaje dokładnie na granicy Gdyni i gminy Kosakowo. To jedna z ważniejszych inwestycji gdyńskiego magistratu. Na razie na ukończeniu jest sam budynek terminala.

- Obiekt jest prawie gotowy, wymaga natomiast wyposażenia w niezbędne systemy jak np. system bagażowy, kontroli bezpieczeństwa czy informacji lotniskowej. Potrzeba też aranżacji meblowej. Zadania te zostaną wykonane do czasu uruchomienia lotniska - zapewnia Szpajer.

Czytaj całość artykułu na stronie tvn24.pl

Źródło: tvn24
comments powered by Disqus