Baza nowoczesnych technologii powstanie w Strzyżowie

Baza nowoczesnych technologii powstanie w Strzyżowie

W Strzyżowie powstanie Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania. Jest to największy jak do tej pory projekt powiatu objęty dofinansowaniem z funduszy europejskich. Jego efektem będzie budowa nowoczesnej placówki badawczo - edukacyjnej w zakresie kształcenia zawodowego m.in. dla potrzeb przemysłu lotniczego.

Centrum będzie się składało z 3 sal dydaktycznych, audiowizualnej sali konferencyjnej oraz ośmiu nowych laboratoriów, w tym m.in.: obrabiarek sterowanych numerycznie, diagnostyki samochodowej, laboratorium mechatroniki czy silników spalinowych i konstrukcji samochodów.

Baza ta zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt, maszyny oraz specjalistyczne oprogramowania.

Czytaj całość artykułu na stronie Super Nowości.

Źródło: Super Nowości
comments powered by Disqus

Komentarze

Tylko tak się zastanawiam czy rozwój tych placówek jest w jakiś sposób koordynowany i czy wpłynie to na rozwój lotnictwa/innych gałęzi gospodarki?

Rozłożona została działalność naukowo-badawcza dużych ośrodków np Politechniki Rzeszowskiej (przez zmniejszenie nakładów na nie) a tworzy się 100tys placówek z pozornych dofinansowań UE - tylko czy to jest przemyślane? Pewnie tak - tylko czy aby przez Polską stronę