Pierwsze lądowisko wyniesione w Polsce

ULC

Do ewidencji lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego zostało wpisane pierwsze w Polsce lądowisko wyniesione.

Lądowisko usytuowane jest na terenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Przystosowane jest do startów i lądowań śmigłowców o dopuszczalnej masie startowej MTOW do 5700 kg.

Z wnioskiem o wpisanie lądowiska do prowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego ewidencji wystąpił Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Po przeanalizowaniu przedłożonej przez wnioskodawcę dokumentacji pracownicy Urzędu przeprowadzili inspekcję w terenie. Stwierdzono, że wyniesione lądowisko przyszpitalne w Grudziądzu i jego dokumentacja odpowiada wymaganiom określonym w polskich i międzynarodowych przepisach prawnych i można w sposób bezpieczny rozpocząć jego eksploatację.

Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego
comments powered by Disqus

Komentarze

Aż dziw bierze że przy takich problemach komunikacyjnych w większych aglomeracjach w centrach miast nie ma chociaż po jednym takim punkcie - jakby wzrósł prestiż miasta!

Tylko takie helipady powinny służyć wielu celom! Służą tylko służbie zdrowia - no bo u nas służba jest na poziomie ponadprzeciętnym :) Ale może i władze (oby szybciej)zrozumieją że to nie fanaberię a bardzo duży wzrost atrakcyjności miejsca!