Przejdź do treści
Źródło artykułu

AviaTech Challenge 2024 przeszedł już do historii

W dniach 18-19 maja br., w mieleckiej hali MOSIR, odbył się po raz pierwszy w Polsce Podkarpacki Hackathon Lotniczy – AviaTech Challenge.

W wydarzeniu udział wzięło blisko 400 uczestników, byli połączeni w ponad 95 zespołów, przesłali do finalnej oceny blisko 90 projektów, dotykających różnych specjalizacji lotnictwa, ze szczególnym skupieniem na: dual-use/defence, bezpieczeństwie transportu lotniczego, ekologii oraz UAV.

Już teraz z duma możemy stwierdzić, że było to najbardziej kreatywne i innowacyjne wydarzenie w branży lotniczej, a także największy hackathon lotniczy nie tylko w Polsce ale też w Europie, i jeden z największych na świecie. Wydarzeni to było także największym stacjonarnym hackathonem na Podkarpaciu i jednym z 5 największych w Polsce. Najmłodszy uczestnik wydarzenia miał 4, a najstarszy 73 lata!

W wydarzenie zaangażowanych było 21 organizatorów/koordynatorów sekcji oraz blisko 50 wolontariuszy, zrealizowaliśmy największą w Polsce jednorazową dostawę pizzy w liczbie 500 sztuk!, na hali rozłożyliśmy 3000 m kabli sieciowych i zasilających, a wspólnie wypiliśmy „hektolitry" kawy, energetyków i izotoników.

Wydarzenie wygenerowało ogromne zainteresowanie, przez stronę i kanały social media przeszły dziesiątki tysięcy odbiorców, powstało kilkadziesiąt publikacji medialnych i setki wpisów w social mediach ze strony partnerów, uczestników i zaproszonych gości.

Kolejna edycja planowana jest na 2025 rok, w ciągu 2-3 miesięcy znana będzie konkretna data oraz miejsce, potwierdzonym jest już, że wydarzenie będzie zmieniało lokalizację i wędrowało pomiędzy Mielcem, Krosnem i Rzeszowem, czyli miastami kluczowymi dla Podkarpackiego i światowego przemysłu lotniczego.

Poza zmianą lokalizacji, zmieniać się będzie również skala wydarzenia, intensywnie pracujemy aby każda edycja była większą pod względem liczby uczestników oraz projektów, a także lepszą merytorycznie pod względem przygotowanych zadań i następnie projektów. Nawiązane współprace przy tej edycji jak również strategiczne plany rozwoju, wskazują jasno, że od nadchodzącej edycji będzie to wydarzenie dla uczestników z całej Europy albo i Świata.

Organizatorzy AviaTech Challenge wierzą, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz najważniejszych lotniczych wydarzeń w kraju i Europie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony