Przejdź do treści
Źródło artykułu

Aspekty bezpieczeństwa lotniczego w praktyce – spotkanie w Białymstoku

Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego zaprasza pilotów szybowcowych i samolotowych, aerokluby oraz wszystkich zainteresowanych zagadnieniami bezpieczeństwa lotniczego, na spotkanie: "Aspekty bezpieczeństwa lotniczego w praktyce". Wykłady poprowadzą doświadczeni eksperci – Szczepan Bartler i Cezary Subieta, którzy na podstawie m.in. swoich doświadczeń, wiedzy i obserwacji omówią najbardziej istotne problemy i kwestie.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego 2023 r, o godz. 10:00 w Sali "U Szybowników" w budynku Aeroklubu Białostockiego przy ul. Ciołkowskiego 2 w Białymstoku. Przewidywany czas szkolenia ok. 5 godzin. Wstęp bezpłatny.

Organizatorem szkolenia jest Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Białostockiego. W trakcie spotkania będą przybliżane uczestnikom niebezpieczne sytuacje zarówno w szybownictwie, jak i w sporcie samolotowym.

Szczególny nacisk położony zostanie na omówienie praktycznych aspektów niebezpiecznych sytuacji tj.:

  • jakie sytuacje mogą nas spotkać na podstawie rzeczywistych wydarzeń;
  • loty w zespole holującym;
  • co pilot musi wiedzieć jeśli dojdzie do konieczności awaryjnego opuszczenia szybowca czy samolotu;
  • jak przygotować spadochron do lotu, jak go użyć;
  • jak wykonać czynności-procedury ratowniczej;
  • jak bezpiecznie wylądować w sytuacji awaryjnej.
  • dobre praktyki i zalecenia.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do dyskusji i dzielenia się swoimi doświadczeniami!

Prelegenci:

Szczepan Bartler
Instruktor – pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy. Senior egzaminator samolotowy szybowcowy, śmigłowcowy oraz mechaników samolotowych i szybowcowych. W powietrzu spędził ok. 12 500 godzin (ok. 8 500 godzin na samolotach, ok. 2 500 godzin na śmigłowcach i ok. 1 500 godzin na szybowcach).

Cezary Subieta
Członek Aeroklubu Białostockiego, od 38 lat działający w sporcie spadochronowym, a od kilku lat w szybownictwie. Wykonał ponad 5200 skoków spadochronowych, w tym ponad 1300 skoków jako pilot Tandemów. Czynny instruktor spadochronowy. Posiada uprawnienia Static line i AFF oraz uprawnienia mechanika naprawy spadochronów tzw. Rigger. Szkolił na symulatorach wolnego spadania w Francji, Czechach i Polsce. Okresowo współpracuje z PKBWL jako ekspert.

Partnerzy spotkania: Szkoła lotnicza online – ATO Avioner (www.avioner.pl)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony