Przejdź do treści
Źródło artykułu

Antidotum Airshow Leszno już od dziś

Czwarta edycja Antidotum Airshow Leszno – najpiękniejszych pokazów lotniczych – już w ten weekend. Na ostatniej prostej przygotowań do imprezy swój udział potwierdzili jeszcze kolejni uczestnicy.

W dniach 16 i 17 czerwca będzie można w bloku pokazów wieczorno-nocnych zobaczyć efektowny pokaz z wykorzystaniem pirotechniki obornickich motolotni. Co roku zaskakują widzów nowymi, coraz bardziej spektakularnymi elementami swojego pokazu nocnego! Obornickie Stowarzyszenie Lotnicze Klub Sportowy ponownie zaprezentuje się przed leszczyńską publicznością! Czym zaskoczą nas na tegorocznej edycji ANTIDOTUM? Dowiecie się już w ten piątek i sobotę!

Udział w leszczyńskich pokazach potwierdził też wyjątkowy duet maszyn historycznych Warbird Display Team: Yak-3UPW & CA-13 Boomerang. Po raz pierwszy zaprezentują się w Lesznie! Za ich sterami zasiądą doświadczeni piloci: Rick van der Graaf i Remko Anton Sijben. To będzie nie lada gratka dla miłośników lotnictwa i historii. Obie konstrukcje zostały oblatane w czasie II wojny światowej. Jak-3 służył w radzieckiej armii, natomiast historia Boomeranga zaczęła się w Australii. Samoloty te charakteryzują się wysoką manewrowością i absolutnie zjawiskowym dźwiękiem silników. Ich podniebny spektakl zobaczycie już w najbliższy weekend na najpiękniejszych pokazach lotniczych.

Na pokazach nie zabraknie oczywiście wojskowych statków powietrznych. Ich obecność to ogromna zasługa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. To właśnie stamtąd będzie operować większość samolotów wojskowych, które wezmą udział w leszczyńskich pokazach. Dumą Krzesin jest oczywiście F-16 Tiger Demo Team Poland. W tym sezonie nowym pilotem pokazowym zespołu został SLAB. To będzie wyjątkowe widowisko! Tym bardziej, że Tygrys planuje niezwykłą niespodziankę. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Tego jeszcze w Lesznie nie było! W pokazach udział weźmie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - IMGW PIB, który wypuści balon meteorologiczny do pomiarów sondażowych oraz zaprezentuje mobilną stację meteorologiczną. IMGW-PIB będzie nam dostarczać na bieżąco informacje o warunkach pogodowych! Jednym z najważniejszym czynników wpływających na jakość usług lotniczych są warunki pogodowe. Dlatego niezmiernie ważne są dobra prognoza i bieżący monitoring. W Polsce zadania te realizuje właśnie IMGW-PIB. Praca synoptyków lotniczych to dyżury 12-godzinne – 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Synoptycy nieustannie monitorują pogodę, aby zapewnić osłonę lotnictwu cywilnemu i dostarczyć jak najwyższej jakości produkty w postaci prognoz meteorologicznych. Zachęcamy Was do odwiedzenia ich stoiska!

Organizatorzy przedstawili też program tegorocznych pokazów! Planują identyczny rozkład lotów w oba dni, ale oczywiście mogą nastąpić zmiany niezależne od organizatorów, o których będą informować uczestników. Zarówno w piątek jak i w sobotę bramy lotniska zostaną otworzone o 12:00, zaś pokazy rozpoczną się ok. 15:40. O 20:00 odpalony będzie blok pokazów wieczornych i nocnych, które potrwają do ok. 23:00.

Bilety online wciąż są dostępne! Na miejscu również będzie można kupić wejściówki, ale będą one 10 zł droższe i należy mieć na uwadze ewentualne kolejki do kas: www.bilety.antidotum.lotniskoleszno.pl

Do zobaczenia na Antidotum Airshow Leszno!

Więcej informacji o tym jak dojechać na pokazy oraz mapka strefy dla publiczności na stronie Antidotum Airshow Leszno.


Przeczytaj również:
Antidotum Airshow Leszno 2023
Kolejne atrakcje Antidotum Airshow Leszno
Wilga Fly-In 2023 podczas Antidotum Airshow Leszno

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony