Przejdź do treści
Antidotum Airshow Leszno - pokaz pirotechniki (fot. Adam Łukasiak, Antidotum Airshow Leszno)
Źródło artykułu

Kolejne atrakcje Antidotum Airshow Leszno

Do Antidotum Airshow Leszno pozostało już tylko nieco ponad dwa tygodnie. Czerwcowe spotkanie zbliża się wielkimi krokami.

Przypominamy, że na pokazy do Leszna w dniach 16 i 17 czerwca będzie można przylecieć własnym statkiem powietrznym. Przyjmowanie zgłoszeń przylotu na Antidotum Airshow Leszno 2023 odbywa się do 14.06.2023 r. Więcej informacji na stronie www.antidotum.lotniskoleszno.pl

Organizatorzy ogłosili kolejnych uczestników.

Jeden z najbardziej wyczekiwanych przez pasjonatów lotnictwa przybędzie na Antidotum Airshow Leszno. Organizatorzy potwierdzili, że w pokazach weźmie udział ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny – najdłużej działająca cywilna grupa akrobacyjna w naszym kraju! Zespół lata na imprezach lotniczych od 2000 roku i brał udział m.in. w pokazach w Szwecji, Niemczech, Czechach, Słowacji, a nawet w Korei Południowej! ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny słynie z niezwykle dynamicznych i różnorodnych pokazów obfitujących w efektowne figury wykonywane w formacji oraz spektakularne mijanki i rozejścia.

Możemy Wam zdradzić, iż Żelaźni planują coś specjalnego na ten sezon! Jaką niespodziankę przygotowuje dla Was zespół? Tego dowiecie się już 16 i 17 czerwca na Lotnisku Leszno – zapowiadają organizatorzy.

ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny - trzy samoloty (fot. Dominik Iwaszko Fotografia)

(fot. Dominik Iwaszko Fotografia)

Na leszczyńskim niebie nie mogło zabraknąć Flying Dragons Team – jednego z najbardziej niezwykłych zespołów pokazowych! Popularne Smoki to grupa doświadczonych pilotów motoparalotni, którzy w powietrzu potrafią działać cuda. Ich pokazy to unikatowa hybryda precyzyjnego latania w formacji i ogromnej ilości pirotechniki, a to wszystko w takt idealnie dopasowanej muzyki!

Flying Dragons świetnie znacie z poprzednich edycji ANTIDOTUM. Zespół stale udoskonala swoje pokazy i zaskakuje widownię. Czego możecie się spodziewać po Smokach w tym roku? Przekonacie się już niedługo.

Flying Dragons Team - pokaz pirotechniki (fot. Antidotum Airshow Leszno, Facebook)

Flying Dragons Team (fot. Antidotum Airshow Leszno, Facebook)

Ogłoszono też pierwszego uczestnika Sił Powietrznych RP, który weźmie udział w ANTIDOTUM – F-16 Tiger Demo Team Poland. Polski Tygrys zagrzmi na Lotnisku Leszno.

Pilotem pokazowym zespołu od tego sezonu jest SLAB, który wykona spektakularną wiązankę figur na wysokich przeciążeniach i prędkości zbliżającej się do 1200 km/h. W skład F-16 Tiger Demo Team oprócz pilota wchodzi zespół techników, narrator i safety observer. To dzięki pracy całego zespołu możecie podziwiać spectrum możliwości Tigera na niebie.

Wywiad z nowym pilotem pokazowym F-16 Tiger Demo Team możecie przeczytać TUTAJ.

SLAB - nowy pilot pokazowy F-16 Tiger Demo Team Poland za sterami samolotu (fot. Marcin Kurkus, F-16 Tiger Demo Team Poland, Facebook)

SLAB - nowy pilot pokazowy F-16 Tiger Demo Team Poland (fot. Marcin Kurkus, F-16 Tiger Demo Team Poland, Facebook)

Podczas Antidotum Airshow Leszno odbędzie się też niezwykły podniebny spektakl! Prawdopodobnie pierwszy taki pokaz w Polsce – Nela Sienica i Myballoondream.

Takiego pokazu leszczyńskie niebo jeszcze nie widziało! Przed widzami przeleci przynajmniej kilkanaście balonów, zaś pod jednym z nich na szarfie przymocowanej do balonu fantastyczna artystka Nela Sienica wykona zapierający dech w piersiach taniec w powietrzu!

Jak informują organizatorzy, jest jeszcze kilka miejsc dla pilotów balonów, którzy byliby chętni dołączyć do szczególnego przelotu, będącego częścią tego SHOW. Zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza do końca maja – LINK. https://antidotum.lotniskoleszno.pl/online-form-balony/ W przypadku pytań dot. warunków uczestnictwa, organizatorzy proszą o kontakt mailowy: aviation@lotniskoleszno.pl

Bilety na pokazy są dostępne! Możecie kupić je tutaj: www.bilety.antidotum.lotniskoleszno.pl

To z pewnością nie koniec atrakcji. Informacji o tym kto jeszcze wystąpi w Lesznie możecie wyglądać na stronie www.facebook.com/antidotumairshow

Czwarta edycja najpiękniejszych pokazów lotniczych Antidotum Airshow Leszno 2023 już 16 i 17 czerwca! To będą 2 dni i 2 noce pełne podniebnych wrażeń. Organizatorzy przygotowali dla pasjonatów lotnictwa zapowiedź tego, co czeka ich na pokazach. Do zobaczenia na Lotnisku Leszno!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony