Air Teddy Bear "Staszek" z wizytą u kontrolerów ruchu lotniczego

Air Teddy Bear "Staszek" z wizytą na wieży kontroli ruchu lotniczego (fot. PAŻP)

Kontrolerzy ruchu lotniczego na Lotnisku Chopina mieli ostatnio przyjemność gościć wyjątkowego Gościa, przybyłego do PAŻP z bardzo ważną misją.

To Air Teddy Bear "Staszek", który odwiedził salę operacyjną wieży kontroli ruchu lotniczego Lotnisko Chopina w Warszawie. Pamiętał oczywiście, by zachować się zgodnie z obowiązującymi normami sanitarnymi! A jak tam trafił?

Miś "Staszek" to dzielny podróżnik i miłośnik lotnictwa. Zwiedza lotnicze instytucje i zdobywa nowe umiejętności, o których później opowiada czekającej na niego w domu Amelce. Był już w wielu ciekawych miejscach, odwiedził nawet jeden z polskich kontyngentów wojskowych pełniących służbę na Bliskim Wschodzie!

Któregoś dnia, przebywając na płycie Lotniska Chopina, Staszek zapytał: Co to za wieża z wielką piłką na dachu po drugiej stronie pasa startowego?

  

I w ostatnich dniach kontrolerzy ruchu lotniczego pomogli mu się o tym przekonać! Staszek bowiem, na zaproszenie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, odwiedził Dział Kontroli Lotniska Warszawa. Mógł zobaczyć, jak wygląda kontrola ruchu lotniczego i zarządzanie samolotami, którymi tak często lata.

  

Jak to zwykle w przypadku znamienitych Gości, i tym razem nie obyło się bez krótkiego przeszkolenia. Staszek odbył szkolenie zapoznawcze na stanowiskach: kontroli lotniska (ADC), kontroli ruchu naziemnego (GND), Clearance Delivery oraz Senior Controller TWR (SEN TWR).

Nie mogło się oczywiście obyć bez wspólnego, pamiątkowego zdjęcia!

Na koniec Staszek bardzo podziękował za przemiłą i interesującą wizytę, zachęcając jednocześnie do wsparcia dzielnej Amelki – córki żołnierza 8 BLTr, która cały czas walczy z podstępną chorobą!

"Staszek" swoją odwagą i podróżami w różne zakątki Polski i świata pomaga małej góralce Amelce, zbiegając fundusze potrzebne do jej kosztownego leczenia. Zostało już bardzo niewiele, aby Amelka mogła wyjechać na dalsze konsultacje do Wiednia i jak najszybciej wróciła do zdrowia.

Zbiórka prowadzona jest na grupie FB: www.facebook.com/groups/2570986663010936/ oraz na stronie: www.zrzutka.pl/zdyxms

Miś "Staszek" chętnie udziela też wszelkich informacji na swoim profilu: AIR TEDDY BEAR "Staszek". I z niecierpliwością wypatruje kolejnych zaproszeń!

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus