Przejdź do treści
Konkurs Młodych Artystów FAI 2024 - etap regionalny (fot. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej)
Źródło artykułu

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza na pierwszy etap Międzynarodowego Konkursu Młodych Artystów FAI 2024

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza dzieci i młodzież do udziału w pierwszym etapie Międzynarodowego Konkursu Młodych Artystów FAI 2024.

Dwie najlepsze prace w każdej grupie wiekowej zostaną nagrodzone i zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.

Najlepsze prace w konkursie ogólnopolskim będą uczestniczyć w edycji międzynarodowej.

Na rok 2024 ogłoszono temat: "Sporty lotnicze dla pokoju na świecie"

Interpretacja tematu

Wyobraźmy sobie świat pełen pokoju, w którym ludzie żyją ze sobą w harmonii, jednocząc się dzięki wspólnym zainteresowaniom – takim jak sporty lotnicze – aby tworzyć przyjaźnie, okazywać życzliwość i szacunek.

Wszystkie sporty mają moc jednoczenia ludzi, promowania pozytywnych relacji, które przekraczają granice i podziały, przyczyniając się do tworzenia lepszego, spokojniejszego świata. Sport uczy nas uniwersalnych wartości, takich jak solidarność i fair play, które wykraczają daleko poza granice boiska, lodowiska czy lotniska.

Na całym świecie ludzie uprawiający sporty lotnicze czerpią przyjemność z poznawania nowych przyjaciół w nowych miejscach. Sporty lotnicze, takie jak modelarstwo lotnicze, szybownictwo, akrobacja, lotniarstwo, spadochroniarstwo, paralotniarstwo, motoparalotniarstwo, latanie ludzi, balony, sterowce, samoloty amatorskie i eksperymentalne, helikoptery, mikroloty, drony, wszystkie mogą przyczynić się do kształtowania pokojowego społeczeństwa, jednocząc ludzi.

Uprawianie tych sportów nie oznacza tylko umiejętności latania samolotem lub skakania z samolotu; lub nawet zdobywania nowych umiejętności, bicia rekordów, czy wygrywania konkursów... Zajęcia te dają nam również możliwość rozwijania umiejętności społecznych i pomagają nam uczyć się zasad solidarności, przyjaźni i wzajemnej tolerancji na lotnisku i poza nim. Okazując życzliwość i szacunek innym, możemy nauczyć się aktywnie pracować nad przezwyciężaniem trudności i konfliktów, bez względu na różnice między nami.

Czas sięgnąć po pędzle i ołówki! Wyobraźmy sobie sporty lotnicze w świecie pełnym pokoju. Czy potrafisz użyć swojej wyobraźni, by pokazać, jak piloci, skoczkowie spadochronowi, czy astronauci okazują wzajemną życzliwość i szacunek oraz jak tworzą przyjaźnie? Na przykład, twoja praca może przedstawiać odbywające się w przyjaznej atmosferze zawody, podczas których zawodnicy pomagają sobie na lotnisku, albo może przedstawiać ludzi pracujących razem w kosmosie! Jak przedstawić pokój i wolność w przestrzeni powietrznej lub w kosmosie? Sporty lotnicze łączą ludzi, bez względu na to, co myślą o polityce, religii czy rasie. Zjednoczmy się poprzez sztukę i sporty lotnicze i pokażmy innym, jak wspierać wartości takie, jak miłość, szacunek i jedność na niebie i poza nim! Tekst oryginalny - fai.org/yac-contest-theme

Wszystkie prace muszą zostać dostarczone do dnia 27.02.2024 r. do siedziby Aeroklubu na adres:

Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej
ul. Bielska 60
09-400 Płock
Dopisek: „KOKURS FAI 2024”

Zgłoszenia będą oceniane w 3 grupach wiekowych:
grupa 1 – Kategoria Młodzik    (data urodzenia między 1 stycznia 2014 r. a 31 grudnia 2017 r.)
grupa 2 – Kategoria Junior Młodszy  (data urodzenia między 1 stycznia 2010 r. a 31 grudnia 2013 r.)
grupa 3 – Kategoria Junior  (data urodzenia między 1 stycznia 2006 r. a 31 grudnia 2009 r.)

Wymagany format  A3 (297 x 420 mm )
Wszystkie prace muszą być wykonane ręcznie.
Dozwolone są następujące techniki malarskie: akwarela, akryl, farba olejna, niezmywalne pisaki, markery, długopisy, niezmywalny tusz  lub dowolne podobne nieścieralne medium.
Następujące techniki NIE są dozwolone: ołówek, węgiel drzewny lub inne nietrwałe techniki.
Kompozycje generowane komputerowo nie są dozwolone.
Zabrania się wykonywania kolaży.

Na odwrocie pracy musi się znajdować wypełniony i przyklejony certyfikat autentyczności wg. załączonego wzoru.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie: aeroklubplock.pl/fai-2024/

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony