Przejdź do treści
95 lat Aeroklubu Krakowskiego (fot. Zbigniew Batkiewicz, Mateusz Kałwa, Jarosław Ankowski)
Źródło artykułu

95 lat Aeroklubu Krakowskiego

W lotniczym czasopiśmie "Lotnik i Automobilista" w 1913 roku Kazimierz Tetmajer, zapewne pod wpływem wrażeń wyniesionych z pokazów lotniczych organizowanych w "Dni Awiacyjne" pisał:

"Jeżeli, geniusz ludzki doprowadzi do tego, że człowiek zapanuje nad powietrzem, będzie to moim zdaniem, największy wynalazek od czasów wynalezienia ognia i koła, przede wszystkim tym ważniejszy, że rozwinie i wzbogaci do nie dających się przewidzieć rozmiarów umysł ludzki..."

Dziś jest dla członków Aeroklubu Krakowskiego szczególny dzień. Dokładnie 95 lat temu w lokalu Stowarzyszenia Studentów Akademii Górniczej w Krakowie – 30 stycznia 1928 roku – powstał Aeroklub Krakowski.

Jesteśmy dumni mogąc się pochwalić, że już tak długo nasza organizacja skupia w sobie i kształci miłośników awiacji. Z upływem lat zmieniają się ludzie, pojawiają się nowe twarze, lecz niezależnie od czasu, w którym przyszło nam latać, wszystkich nas łączy ta sama pasja i ten sam lotniczy duch – mówią z radością członkowie Aeroklubu Krakowskiego.

– Jubileusz to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy przez te lata wspierali Aeroklub Krakowski i jego działalność statutową – dodają.

W programie obchodów Jubileuszu mamy zaplanowanych wiele wydarzeń, które będą się odbywały w ciągu całego roku. Wkrótce więcej szczegółów – zapowiadają, zachęcając do śledzenia wydarzeń na stronie internetowej.

Z okazji tego szczególnego dnia, Członkowie Stowarzyszenia Aeroklub Krakowski życzą wszystkim przyjaciołom i sympatykom Aeroklubu Krakowskiego wielu podniebnych przygód oraz wszelkiej lotniczej pomyślności!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony