8 milionowy pasażer w Porcie Lotniczym Kraków

Port Lotniczy Kraków (fot. Port Lotniczy Kraków)

14 grudnia 2019 r. po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 8-milionowego pasażera! Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 8 milionów pasażerów.

8-milionowym podróżującym #PROSTOzKRAKOWA okazał się 10- letni Staś Polak, który mieszka na stałe w Miami i  przyleciał do Krakowa Polskimi Liniami Lotniczymi LOT z Warszawy na święta do babci z mamą i siostrą. Na krakowskim lotnisku 8 milionowego pasażera powitali: Andrzej Adamczyk-Minister Infrastruktury, Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski oraz Radosław Włoszek – prezes Zarządu Kraków Airport.

Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury, powiedział: "Polski rynek lotniczy bardzo dynamicznie sie rozwija. Świadczą o tym znakomite wyniki portów lotniczych w całej Polsce. W związku z rosnącym rynkiem lotniczym w Polsce podjęliśmy decyzję o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Dobra współpraca portów regionalnych i wielkiego hubu przesiadkowego zapewni dalszy dynamiczny rozwóju kraju. Krakowskie lotnisko obslużylo juz 8 mln pasażerów w tym roku. To znacznie ponad milion więcej niż w 2018 .Kraków Airport jest coraz mocniejszym silnikiem rozwoju Małopolski. Jestem przekonany, że w kolejnych latach polskie lotniska będą biły kolejne rekordy.”

Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski mówił: ”Serdecznie gratuluję krakowskiemu lotnisku dzisiejszego wydarzenia. To potwierdzenie znaczenia portu lotniczego Kraków-Balice dla polskiego i małopolskiego ruchu turystycznego. To zarazem dowód, że dalsze inwestycje w rozwój lotniska są konieczne i pożądane. Jedną z nich będzie zakup biometrycznych bramek ABC, o którym niedawno zdecydowaliśmy wraz z Wiceministrem Spraw Wewnętrznych i administracji Krzysztofem Kozłowskim. Wobec coraz intensywniejszego ruchu pasażerskiego potrzebne są usprawnienia i te będziemy starali się wprowadzać.”

Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport: „Jesteśmy w wyjątkowym momencie  w historii lotnictwa, na całym świecie coraz więcej ludzi wybiera tę formę transportu. Także w Polsce branża lotnicza rozwija się w błyskawicznym tempie, przed Kraków Airport kolejne wyzwania, konsekwetny rozwój siatki połączeń oraz realizacja  zatwierdzonego na koniec 2018r. Planu Generalnego. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Kraków Airport jeszcze w tym roku przywitał 8 milionowego pasażera, który dotarł na nasze lotnisko na pokładzie maszyny narodowego przewoźnika PPL LOT. Dzisiejszy sukces to wspólna zasługa pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy. To zasługa bardzo atrakcyjnego dla turystów czy przedstawicieli świata biznesu, kultury, nauki potencjału Krakowa i Małopolski.”

Wszystkich pasażerów przywitano okolicznościowym tortem, a na 8 milionowego pasażera czekały dodatkowo niespodzianki: voucher do legendarnej krakowskiej restauracji Wierzynek – partnera programu Kraków Airport Loyalty, tablet od Kraków Airport oraz voucher od PLL LOT, który wręczył 8 milionowemu pasażerowi Michał Czernicki-rzecznik prasowy PPL LOT. Przez cały tydzień poprzedzający wydarzenie, pasażerowie mogli robić sobie także zdjęcia #PROSTOzKRAKOWA w dedykowanej fotobudce.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus