7 spotkanie grupy roboczej SPIN

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

W dniach 5-6 maja 2010 w Sopocie, na zaproszenie PAŻP i w ramach realizacji Programu PEGASUS_21, odbyło się 7 spotkanie grupy roboczej SPIN (Safety Nets Performance Improvement Network Sub Group), działającej pod egidą Eurocontrol.

Było to największe do tej pory spotkanie grupy, w którym udział wzięło 35 uczestników, reprezentujących 11 ANSPs w Europie.

Z ramienia PAŻP w spotkaniu udział wzięli p. Jan Łuczkiewicz, p. Andrzej Adamczyk oraz p. Robert Parys. Przedstawiciele PAŻP przygotowali krótki briefing dotyczący projektu PEGASUS_21 oraz funkcji Safety Nets w tym systemie. W trakcie spotkania zorganizowano wizytę w ośrodku kontroli ruchu lotniczego Gdańsk oraz uroczystą kolację dla wszystkich uczestników. Inne zagadnienia dyskutowane w trakcie spotkania to m.in. SESAR, RA Downlink i podsumowanie ewaluacji i testów RA Downlink w Pradze i Budapeszcie oraz działania MIT Lincoln Laboratory w dziedzinie monitoringu RAs w USA.

Bardziej szczegółowy opis spotkania mogą znaleźć Państwo w najnowszym numerze magazynu NetAlert, na stronie www.eurocontrol.int oraz w pliku na stronie PAŻP.

Źródło: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej
comments powered by Disqus