59. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej w Pruszczu Gdańskim rozegrane
W dniach 21-26 lipca 2025 r. na lotnisku w Pruszczu Gdańskim rozegrane zostały 59. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej, w klasach Intermediate i Advanced.
W rywalizacji wzięło udział 14 pilotów. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło najlepszych pilotów i pasjonatów lotnictwa.
Dzięki niezłej pogodzie oraz sprawnej organizacji, udało się rozegrać cztery konkurencje w klasie Advanced oraz trzy konkurencje w klasie Intermediate. Podczas Mistrzostw prezentowali swoje wspaniałe akrobacje lecąc samolotami: Extra 300L, Extra 330SC, Extra 330LX, Extra 330NG, Extra 200.
W klasie Advanced piloci polecieli jedną wiązankę Free Known i trzy wiązanki Free Unknown. Trzy konkurencje wygrał Maciej Kulaszewski a jedną Wojciech Kotulski. Po podliczeniu punktów z czterech konkurencji wyniki przedstawiają się następująco:
1. miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski – Maciej Kulaszewski (Aeroklub Radomski)
2. miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski – Dariusz Mazur (Aeroklub Radomski)
3. miejsce, brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Polski – Wojciech Kotulski (Żelazny Aerobatic)
Pełne wyniki na stronie: http://aeroklubradom.pl
W klasie Intermediate piloci polecieli jedną wiązankę Free Known i dwie wiązanki Free Unknown. W tej klasie podczas wszystkich trzech konkurencji dominował jeden pilot - Maksym Grabarczyk. Po podliczeniu punktów z trzech konkurencji wyniki przedstawiają się następująco:
1. miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Polski – Maksym Grabarczyk (Aeroklub Dolnośląski)
2. miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski – Tomasz Chodyra (Żelazny Aerobatic)
3. miejsce, brązowy medal i tytuł drugiego wicemistrza Polski – Mariusz Szarawara (Aeroklub Krakowski)
Pełne wyniki na stronie: http://aeroklubradom.pl
Gratulacje dla zwycięzców i dla wszystkich zawodników!
Organizatorzy dziękują zawodnikom za ich niezwykłe umiejętności, determinację i widowiskowe konkurencje, które zachwycały każdego dnia mistrzostw. Pasja i profesjonalizm zawodników są najlepszą wizytówką sportu lotniczego.
Wyrazy uznania organizatorzy kierują również do sędziów, wolontariuszy oraz obsługi technicznej, bez których zaangażowania i profesjonalizmu to wydarzenie nie mogłyby się odbyć.
Podziękowania płyną również do publiczności za obecność i wspólne przeżywanie emocji związanych z akrobacją lotniczą. Obecność publiczności dodała temu wydarzeniu wyjątkowego charakteru.



Komentarze