Przejdź do treści
Źródło artykułu

5 lat lotów KLM z Wrocławia do Amsterdamu

6 maja Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM i Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu świętowały wspólny jubileusz – 5-tą rocznicę inauguracji trasy Wrocław – Amsterdam, która miała miejsce 6 maja 2019 roku.

Wrocław był czwartym miastem w Polsce z uruchomionym połączeniem KLM, które obecnie stanowi ważny kierunek w europejskiej siatce przewoźnika. Liczba pasażerów stale rośnie, a od ubiegłej jesieni podróżni mają do dyspozycji już 2 loty dziennie z Wrocławia do Amsterdamu, a stamtąd dalej w świat. Z okazji jubileuszu, na dzisiejszych pasażerów KLM z Wrocławia czekały niespodzianki.

Już od 5 lat KLM regularnie łączy Wrocław z Amsterdamem oferując obecnie 2 bezpośrednie loty dziennie, z których korzystają zarówno zagraniczni turyści odwiedzający Wrocław, jak i mieszkańcy  całego Dolnego Śląska, którzy podróżują do Amsterdamu i po przesiadce dalej w świat. Wrocław był czwartym kierunkiem KLM w Polsce. Początkowo podróżni mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do Amsterdamu (siedem lotów tygodniowo). Rosnąca popularność trasy zachęciła KLM do inwestycji w obiecujące połączenie, toteż od początku zimowego rozkładu 2023/24 przewoźnik podwoił liczbę lotów, oferując aktualnie 2 rejsy dziennie, a dogodny rozkład godzinowy lotów umożliwia pasażerom z Wrocławia korzystanie z pełnej oferty w globalnej siatce połączeń przewoźnika, po wygodnej przesiadce w porcie bazowym Schiphol-Amsterdam. W obecnym sezonie wiosna-lato 2024, samolotami KLM można dolecieć do 155 miast na całym świecie. Aktualna oferta KLM z/do Polski liczy do 105 połączeń tygodniowo, a pasażerowie mogą podróżować z pięciu miast – z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska oraz Poznania.

Poranne loty KLM z Wrocławia są realizowane na pokładzie nowoczesnego i wydajnego samolotu Embraer E195-E2, który dzięki zmodernizowanym silnikom i konstrukcji z lżejszych materiałów, zużywa mniej paliwa, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu, o 32 procent. Ponadto maszyna jest o 63 procent cichsza.* Podczas krótkiego europejskiego lotu, jak trasa z Wrocławia do Amsterdamu (czas trwania 1h45) na pasażerów czekają bezpłatne napoje i przekąski. Duży bagaż podręczny można przewieźć w cenie biletu.

„Dziś świętujemy jubileusz 5 lat od dnia, kiedy to 6 maja 2019 roku samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku we Wrocławiu inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Dolnego Śląska a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę pasażerów i zaufanie klientów do naszej marki. Dziś podróżni mogą korzystać z dwóch lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w porcie bazowym w Amsterdamie. Dogodny rozkład umożliwia też klientom biznesowym jednodniowe podróże do Amsterdamu, jak i w drugą stronę – do Wrocławia. Jesteśmy wdzięczni zespołowi wrocławskiego lotniska za jego zaangażowanie i profesjonalne, codzienne wsparcie naszych operacji, którego efektem są spektakularne wyniki Portu Lotniczego Wrocław, jak i nasz sukces w postaci wzrostu liczby pasażerów, co zaowocowało podwojeniem tygodniowej liczby lotów na tej trasie z 7 do 14.” – powiedział Frantisek Siling, Dyrektor Generalny Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

„Obecność KLM w Porcie Lotniczym Wrocław to nie tylko doskonała informacja dla pasażerów naszego lotniska, którzy mogą korzystać z bogatej oferty przewoźnika. To również potwierdzenie, że stolica Dolnego Śląska jest istotnym punktem na mapie polskich lotnisk. Szczególnie cieszy fakt, że połączenie Wrocław – Amsterdam jest wybierane coraz częściej przez podróżnych. 14 połączeń w tygodniu pozwala na w pełni komfortowe planowanie podróży zarówno bezpośrednio do Amsterdamu, jak i dalszych tras. To były bardzo owocne 5 lat współpracy, dlatego z optymizmem patrzymy na kolejne lata” – powiedział Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

*popołudniowe połączenie odbywa się innym modelem samolotu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony