31. konferencja World Airports’ VIP Forum w Porcie Lotniczym Kraków

Port Lotniczy Kraków - widok z góry (fot. Kraków Airport)

W dniach 18-20 września 2019r. Kraków Airport będzie gospodarzem 31. konferencji World Airports’ VIP Forum (WAVF). WAVF to międzynarodowe forum integrujące menadżerów odpowiedzialnych za obsługę pasażerów VIP oraz salony Business Lounge. Udział w 31. konferencji potwierdzili menadżerowie z 21 lotnisk, między innymi Paryża, Barcelony, Berlina, Zurichu i Los Angeles.

WAVF zostało założone w roku 2001 z inicjatywy menadżera z lotniska w Kopenhadze. Kraków Airport jest jedynym polskim lotniskiem działającym w WAVF od 2007 roku. W latach 2014-1018, tj. przez dwie kadencje, Dorota Walkowicz, Kierownik Działu VIP&Business Services w Kraków Airport, pełniła funkcję Prezesa WAVF. Od 2018r. WAVF przewodniczy Urs Herzig, menadżer z lotniska w Zurichu.

Konferencje WAVF odbywają się dwa razy w roku na lotniskach partnerskich. Celem forum jest rozwój usługi VIP i Business Lounge na lotniskach, opracowywanie standardów i procedur, podnoszenie kwalifikacji pracowników poprzez programy wymiany „Staff exchange” i „Staff support”.

"Cieszymy się, że Kraków Airport będzie gościł managerów działów odpowiedzialnych za obsługę VIP i salony Business Lounge z wielu krajów" – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. "Dzięki takim spotkaniom wzmacniana jest współpraca pomiędzy portami lotniczymi oraz wymiana wiedzy dotycząca najlepszych praktyk w zakresie obsługi oraz usług dla pasażera biznesowego.Forum jest także znakomitą inspiracją dla rozwoju nowych koncepcji."

Kraków Airport będzie organizatorem konferencji WAVF już po raz drugi. Po raz pierwszy Kraków Airport gościł członków WAVF w październiku 2009 r.

Źródło: Port Lotniczy Kraków
comments powered by Disqus